Gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Podczas wizyty w Nowym Jorku możesz zastanawiać się „Gdzie jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej?”. Ten artykuł odpowie na twoje pytanie i więcej o tej głównej instytucji, w tym o jej misji, kolekcji i przynależności do MoMA PS1. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o tym muzeum na Manhattanie. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Muzeum znajduje się w centrum Manhattanu i oferuje wiele możliwości edukacyjnych. A kiedy skończysz zwiedzać główne muzeum, udaj się do sąsiedniego MoMA PS1 i sprawdź ogród rzeźb – część ta jest zasługą redakcji strony pieknafigura-blogjulii.pl.

Nowy Jork

Muzeum Sztuki Nowoczesnej to główne muzeum sztuki w Midtown Manhattan w Nowym Jorku. Znajduje się przy 53 ulicy, pomiędzy Piątą i Szóstą Aleją. Muzeum mieści różnorodną kolekcję sztuki nowoczesnej i współczesnej. Jego unikalna kolekcja obejmuje prawie trzy wieki sztuki. Oprócz stałej kolekcji, muzeum prezentuje rotacyjne wystawy sztuki współczesnej i ma dynamiczny program wydarzeń. Odwiedzający Muzeum Sztuki Nowoczesnej powinni zaplanować wcześniejszą wycieczkę do muzeum.

Pierwszą wystawą w Muzeum Sztuki Nowoczesnej był pokaz najnowocześniejszych dzieł architektonicznych, którego kuratorami byli Henry-Russell Hitchcock i Johnson. Wystawa wprowadziła „Styl Międzynarodowy” – termin opisujący najnowsze innowacje architektoniczne z Europy. Budynek został zaprojektowany przez Philipa L. Goodwina i Edwarda Durella Stone’a w stylu międzynarodowym, a wiele z postimpresjonistycznych dzieł można nadal oglądać.

Jedno z największych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie, MoMA oferuje bezpłatny wstęp w piątki od 16.00 do 18.00. Zaleca się zwiedzanie czwartego i piątego piętra. Bilet skip-the-line może zaoszczędzić do 25 dolarów za osobę. Obejmuje on również wstęp do MoMA PS1, centrum sztuki współczesnej w Long Island City. Chociaż MoMA jest popularne, należy pamiętać, że muzeum jest często zarezerwowane. Muzeum najlepiej zwiedzać w piątek, więc kup bilety z wyprzedzeniem i ciesz się sztuką!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku powiększyło się o prawie 30%, dodając prawie 45 000 stóp kwadratowych do poprzedniej przestrzeni muzeum. Po dodaniu skrzydła Davida Geffena i Muzeum Amerykańskiej Sztuki Ludowej, muzeum może się teraz pochwalić prawie 170 000 stóp kwadratowych powierzchni galeryjnej. Położone po drugiej stronie East River od oryginalnego muzeum, MoMA PS1 jest obecnie drugim najbardziej ruchliwym muzeum w mieście. Nie ma planów zmniejszenia muzeum w najbliższej przyszłości.

Jego kolekcja

Od początku XX wieku Muzeum Sztuki Nowoczesnej zbiera dzieła sztuki, które opowiadają historię o swoich czasach. Dzięki zapisom, darom i zakupom Muzeum Sztuki Nowoczesnej stworzyło obszerną kolekcję. Do najbardziej znanych kolekcji muzeum należą dzieła Pabla Picassa i Yvesa Kleina, które są obecnie wystawione na widok publiczny. W kolekcji znajduje się również wiele stałych wystaw, w tym słynna retrospektywa Picassa w 1941 roku.

Obecnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej utrzymuje aktywny harmonogram wystaw, prezentując szeroki wachlarz tematów, mediów i stylów. Prezentuje nowe interpretacje głównych artystów i ruchów w historii sztuki. Muzeum prezentuje również rotacyjne instalacje dzieł sztuki i oferuje programy filmów klasycznych i współczesnych, w tym dzieła niezależnych twórców. Muzeum oferuje również publikacje, reprodukcje i przedmioty związane ze sztuką nowoczesną. Wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest ostatecznym doświadczeniem artystycznym.

Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej obejmuje prawie trzy wieki. Kolekcja zawiera arcydzieła światowej sławy artystów XX wieku, jak również prace początkujących artystów japońskich. Kolekcja jest zorganizowana w tematyczne galerie, co pozwala zwiedzającym na doświadczenie szerokiej gamy sztuki. Z ponad 7000 dzieł sztuki na wystawie, niemożliwe jest doświadczenie ich wszystkich. Istnieje wiele sposobów na poznanie tej kolekcji, w tym wystawa online.

Założone w 1929 roku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej powiększyło swoją kolekcję w ciągu ostatnich 150 lat. Niezależnie od tego, czy chodzi o pojedynczego artystę, czy o cały gatunek, kolekcja MoMA reprezentuje szeroki zakres ekspresji artystycznej. Znajdziemy tu prace takich artystów jak Toyin Ojih Odutola, Gareth Nyandoro, Mark Bradford i Kevin Beasley. Znajdziesz tu również prace Bouchara Kalili i Lynette Yim-Boakye.

Jego misja

Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest jednym z największych muzeów na świecie. Jego misją jest angażowanie publiczności w szeroki zakres sztuki współczesnej poprzez eksponaty wszystkich mediów i tematów. Oferuje zarówno cichą refleksję, jak i aktywne zaangażowanie w sztukę współczesną. Oprócz eksponatów, muzeum organizuje programy klasycznych i współczesnych filmów oraz filmów niezależnych. Muzeum posiada bogatą księgarnię i sklep z wyposażeniem. Ostatnia wystawa badała rolę miasta w kształtowaniu historii sztuki współczesnej.

MoMA otworzyło swoje drzwi w 1939 roku. Jego pierwszy dyrektor, Alfred Barr, chciał, aby muzeum było laboratorium do badania sztuki nowoczesnej. Zaproponował wielodziałową strukturę muzeum, łączącą dyscypliny takie jak architektura, design, rysunek, druk, film i media. Muzeum nadal poszerzało swoje zainteresowania i obejmowało różnorodne formy sztuki nowoczesnej. To pomogło zróżnicować kolekcje muzeum i opowiedzieć nowe historie o sztuce współczesnej.

Misja Muzeum Sztuki Nowoczesnej została formalnie włączona w 1933 roku. W 1933 roku muzeum gościło sezonowe wystawy, które przesuwały granice kulturowe. To była geneza „stylu międzynarodowego” – nazwy ukutej przez Johnsona, szefa Wydziału Architektury. Wprowadził on publiczność w nowy styl architektury muzealnej. Philip L. Goodwin i Edward Durell Stone zaprojektowali nowy budynek muzeum przy 11 West 53 Street.

Biblioteka przechowuje ponad 200 000 pozycji. Obejmuje ona kolekcję książek, czasopism i książek artystów. Archiwum Muzeum zawiera materiały źródłowe związane z historią i ewolucją sztuki nowoczesnej. Przechowywane jest tam również ponad sto tysięcy fotografii. Misją Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest edukacja i promowanie zrozumienia. Wizyta w MoMA zawsze otwiera oczy. MoMA to naprawdę wyjątkowe doświadczenie.

Jego afiliacja z MoMA PS1

W następstwie niszczącej pandemii Covid-19, zarówno do PS1, jak i MoMA wysłano list wzywający muzeum do zakończenia afiliacji z PS1. Wśród sygnatariuszy jest prawie połowa artystów, którzy biorą udział w wystawie PS1. List został skierowany do dyrektorów i powierników obu muzeów, a podpisali go m.in. artyści Michael Rakowitz, Rasheed Araeen, Dia Al-Azzawi, Hiwa K, Laura Poetras.

Muzeum jest afiliowane przy Museum of Modern Art od 2000 roku. Oprócz wystaw, PS1 organizuje wydarzenia takie jak seria performance Sunday Sessions, letnia seria muzyczna Warm Up oraz program Young Architects, w których udział jest bezpłatny. Muzeum otrzymuje również 8 procent swojego budżetu operacyjnego od miasta Nowy Jork. Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest członkiem Grupy Instytucji Kulturalnych, a także współtworzy MoMA PS1.

Ekspansja PS1 pozwoliła jej również na rozszerzenie zasięgu działania na cele społeczne. Fowle stworzył galerię Homeroom, przestrzeń wystawienniczą organizowaną przez grupy społeczne. Dotarł także do Queensbridge Houses, największego w kraju publicznego projektu mieszkaniowego. W zeszłym roku muzeum otrzymało 9 milionów dolarów dofinansowania. W odpowiedzi na to stało się wzorem dla instytucji kulturalnych i artystów. Jego powiązanie z MoMA PS1 jest przykładem innowacyjnego wykorzystania sztuki w Nowym Jorku.

Obie instytucje mają oddzielne zarządy, przy czym Black pełni funkcję przewodniczącego z urzędu. MoMA ma również swojego powiernika, Petera Nortona, który założył PS1. Ta przynależność nie oznacza zmian w programie muzeum. Dyrektor MoMA, Glenn Lowry, powiedział, że partnerstwo ma uczynić PS1 przedłużeniem działalności MoMA. I dodał, że nie zamierza zmieniać programu PS1.

Jego położenie przy Piątej Alei

Muzeum Sztuki Nowoczesnej znajduje się przy Piątej Alei, ruchliwej i kosmopolitycznej dzielnicy Manhattanu. Muzeum podzielone jest na trzy piętra, z których każde charakteryzuje się innym tematem. Na pierwszym piętrze znajdują się dzieła z okresu od 1880 do 1940 roku, a na pozostałych piętrach wystawy specjalne. Wśród słynnych dzieł znajdują się obrazy Salvadora Dali i Gustava Klimta. Na innych piętrach znajdują się prace takich artystów jak Richard Serra, Jeff Koons i Gerhard Richter.

Lokalizacja muzeum przy Piątej Alei została wybrana z kilku powodów, między innymi z powodu bliskości Central Parku. Pierwotnie mieściło się w budynku Heckschera (obecnie znanym jako Crown Building), muzeum szybko przerosło swoją poprzednią siedzibę. W 1932 roku muzeum przeniosło się do kamienicy przy West 53 Street, a następnie otworzyło swój pierwszy specjalnie wybudowany budynek, zaprojektowany przez Edwarda Durella Stone’a i Philipa L. Goodwina. Po przeniesieniu muzeum do obecnej siedziby, przeszło ono liczne renowacje, których autorami byli Philip Johnson, Cesar Pelli i Yoshio Taniguchi.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie, a jego lokalizacja przy Piątej Alei sprawia, że jest bardzo łatwo dostępne. Muzeum znane jest również z wyjątkowej kolekcji sztuki nowoczesnej, która obejmuje ponad 150 000 prac czołowych artystów. Kolekcja obejmuje malarstwo, fotografię, rzeźbę, książki i filmy. Muzeum znajduje się zaledwie kilka przecznic na południe od Muzeum Guggenheima i jest znane jako „Museum Mile” na Manhattanie.

MoMA przeszło niedawno gruntowny remont. W nowym lobby znajdują się dwie bezpłatne galerie, a sklep z pamiątkami został przeniesiony na parter. Przechodnie będą mogli zajrzeć do przestrzeni muzealnej, co muzeum zamierza zrobić, aby zwiększyć przejrzystość. Tak więc, będąc w MoMA, pamiętaj, aby odwiedzić muzeum i cieszyć się transformacją. Nie ma powodu, by nie wybrać się na wycieczkę do Nowego Jorku!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top