Jak wycenić swoje antyki

Jak wycenić swoje antyki

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swoich antyków, możesz zastanawiać się nad wartością obrazów, nowatorskich naczyń barowych, maszyn do pisania, instrumentów muzycznych i innych. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby się tego dowiedzieć. Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć wartość różnych przedmiotów. Jeśli jesteś gotowy, aby wystawić swoje cenne rzeczy na rynek, czytaj dalej! W końcu nie możesz stracić, poświęcając trochę czasu, aby dowiedzieć się o nich więcej!

Wartość obrazów

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu wartości obrazu. Wiele obrazów jest droższych, jeśli są podpisane przez artystę lub nie są datowane. Możliwe jest również znalezienie obrazu, który został jedynie wykonany przez artystów amatorów. Wtedy można znaleźć eksperta, który go wyceni i dowie się, czy jest to dobra inwestycja. Obraz Mary Louise Fairchild MacMonnies sprzedano kiedyś za 8000 dolarów, ale ostatnio sprzedano go za 37500 dolarów – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony klinikaparkietu.pl.

Wartość obrazu może być określona przez kraj pochodzenia. Podpis wydaje się być w alfabecie cyrylickim, ale wizyta w Wikipedii może pomóc w ustaleniu, z jakiego kraju pochodzi obraz. Jeśli nie ma go w kraju pochodzenia, spróbuj poszukać etykiety „listed artist”. To powie Ci, czy obraz został wykonany w Europie. Jeśli został wykonany w Ameryce, prawdopodobnie będzie pochodził ze Stanów Zjednoczonych.

Innym czynnikiem wpływającym na wartość obrazu jest jego rama. Ozdobna rama może zwiększyć wartość obrazu, zwłaszcza jeśli został on stworzony w XIX wieku. Oprócz samej ramy, temat obrazu odgrywa rolę w określeniu jego wartości. Obrazy krajobrazowe mogą być zdradliwe, ale szczęśliwy, kolorowy krajobraz jest zwykle bardziej wartościowy niż ponury. Nazwisko znanego artysty nie jest tak ważne.

Wartość maszyn do pisania

Jest wiele czynników, które mogą zwiększyć wartość maszyny do pisania. Na przykład, jeśli jest to maszyna do pisania Royal, może mieć wyższą wartość niż maszyna do pisania Smith Corona. Podobnie, maszyna do pisania Olivetti może być bardziej kolekcjonerska niż maszyna do pisania Smith Corona. Jeśli jednak porównujesz ceny, ważne jest, aby wziąć pod uwagę samą markę. Maszyny do pisania Olivetti są często droższe od innych, takich jak Remingtony czy Smith Corona.

Ogólnie rzecz biorąc, powojenna maszyna do pisania, która wymaga pracy, nie jest warta zbyt wiele. Wynika to z faktu, że powojenne maszyny do pisania były produkowane masowo i nie były zbyt wyjątkowe. Tysiące tych maszyn zostało wyprodukowanych. Jednak nadal są one powszechnie dostępne. Oznacza to, że zabytkowa maszyna do pisania może sprzedać się za przyzwoitą cenę, jeśli jest w przyzwoitym stanie. Osoby szukające inwestycji mogą poszukać w Internecie serwisów aukcyjnych z maszynami do pisania.

Wiek jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na wartość maszyny do pisania. Antyczne maszyny do pisania, które zostały wyprodukowane przed pojawieniem się komputera osobistego są uważane za zabytkowe, a zatem mają największą wartość. Chociaż maszyna do pisania stworzona po II wojnie światowej może mieć wysoką wartość, jest mało prawdopodobne, że osiągnie więcej niż 20 dolarów. Ale są pewne wyjątki. Ogólnie rzecz biorąc, wartość zabytkowej maszyny do pisania zależy od jej stanu, więc im bardziej jest wartościowa, tym wyższa jest jej cena.

Oprócz stanu maszyny, o jej cenie decyduje również jej producent. Firma Royal typewriter rozpoczęła działalność w 1904 roku w Nowym Jorku i w Hartford, CT. Te maszyny do pisania były wykonane z mocną konstrukcją i mogły wytrzymać wiele lat użytkowania. Wczesne Royale mogą sprzedawać się za mniej niż 100 dolarów, podczas gdy maszyna do pisania w stylu fleetwood została zaprojektowana dla bardziej nowoczesnego wyglądu. Kolejną maszyną do pisania, która sprzedawała się za 50 i więcej dolarów był Royal Astronaut. Miała ona przywodzić na myśl eksplorację kosmosu w latach 60.

Wartość instrumentów muzycznych

Kiedy sprzedajesz instrument muzyczny, możesz chcieć skorzystać z profesjonalnej wyceny. Wiele domów aukcyjnych zatrudnia rzeczoznawców i może być skłonnych do zapewnienia bezpłatnej wyceny. Ponadto, możesz również poprosić lokalne domy aukcyjne o oszacowanie, co może dać Ci dobre pojęcie o wartości Twojego instrumentu. Profesjonalny rzeczoznawca może pomóc Ci ustalić właściwą cenę za Twój instrument. Oto kilka wskazówek jak określić wartość Twojego instrumentu:

Po pierwsze, określ stan swojego instrumentu. Dobry stan da mu wyższą wartość niż taki, który ma rysy. Poszukaj delikatnych szwów między elementami. Świadczy to o dobrym wykonaniu. W przeciwnym razie wypaczone drewno lub wgnieciony metal obniżą jego wartość. Weź również pod uwagę markę instrumentu. Długoletnie marki mogą mieć bardziej unikalne modele. Dodatkowo, na instrumencie mogło znaleźć się nazwisko znanego muzyka.

Starsze instrumenty muzyczne mogą mieć większą wartość niż nowoczesne modele. Rzadki F-5 lub F-7 z końca XIX wieku może być wart więcej niż 1000 dolarów. Dziesięcioletni F-12 może nie być tak cenny. Ale nawet mniej znany F-12 może mieć znaczną wartość dla kolekcjonera. Możesz również znaleźć wycenę online. Dobrym źródłem informacji o zabytkowych instrumentach muzycznych jest sieć WWW. Po znalezieniu strony, która wycenia instrumenty muzyczne, można rozpocząć udany proces wyceny.

Wartość obrazów z podpisami

Znalezienie podpisu artysty nie zawsze jest łatwe. Wielu artystów używa w swoich pracach monogramu lub inicjałów zamiast podpisu. Dobra książka referencyjna może pokazać Ci faksymile tysięcy podpisów artystów. Jeśli nie jesteś pewien, jaki podpis artysty znajduje się na konkretnym kawałku, możesz przeszukać internet w poszukiwaniu sprzedaży tego artysty. Niektóre strony mają obszerną listę podpisów artystów, inne pokazują tylko kilka przykładów.

Aby określić wartość obrazu na aukcji antyków, należy najpierw zidentyfikować artystę. Podpis artysty można znaleźć na odwrocie obrazu. Jeśli obraz jest kopią istniejącego dzieła, sprawdź w Internecie podpis artysty i zobacz, czy zgadza się on z podpisem. Wersja malowana jest zwykle warta znacznie więcej niż odbitka. Kiedy już znasz artystę, możesz zbadać obraz i odwiedzić dom aukcyjny.

Chociaż autentyczne podpisy artystów mogą zwiększyć wartość zabytkowego obrazu, inne czynniki odgrywają większą rolę w określaniu ceny. Słynny podpis może zwiększyć wartość obrazu bez podpisu, ale obraz bez podpisu już nie. Dlatego właśnie autentyczność jest ważna. Autentyczny podpis może być sfałszowany. Obraz może być wartościowy, jeśli nie ma na nim podpisu artysty, ale nie musi mieć wartości, jeśli jest niepodpisany.

Wartość chińskich

Kiedy jesteś zainteresowany znalezieniem wartości swoich chińskich antyków, pierwszym krokiem jest identyfikacja pochodzenia i producenta. Wiedza o tym, gdzie i kiedy przedmiot został wyprodukowany, jest kluczowa dla jego wartości. Jednakże, Internet może być użytecznym narzędziem do znalezienia chińskich rzeczoznawców antyków. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak znaleźć profesjonalnego rzeczoznawcę i uzyskać bardziej dokładny szacunek wartości swoich chińskich antyków.

Wartość chińskich antyków zależy od kilku czynników, w tym wieku, stanu, użytych materiałów i zawiłości szczegółów. Oprócz wieku i stanu, niektóre elementy są bardziej wartościowe niż inne. Istnieje wiele czynników do rozważenia przy określaniu wartości chińskiego antyka, ale cena zazwyczaj nie jest od razu widoczna. Można również wykorzystać specjalistyczną wiedzę i porównać ceny od kilku rzeczoznawców, aby znaleźć właściwą wartość dla swoich chińskich antyków.

Nowy prezydent USA może uspokoić międzynarodowe napięcia handlowe, a gospodarka Chin rośnie w zdrowym tempie. W trzecim kwartale 2020 roku gospodarka tego kraju wzrosła o 4,9% rok do roku. Tymczasem ogniska koronawirusów zostały skutecznie opanowane, a konsumpcja krajowa odzyskuje siły. Mając na uwadze te czynniki, wartość chińskich antyków prawdopodobnie pozostanie silna. Porównując ceny w różnych domach aukcyjnych, można określić prawidłową wartość swoich antyków.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top