Vintage Collectibles – Dlaczego reprodukcje i antyki są tak popularne?

Vintage Collectibles - Dlaczego reprodukcje i antyki są tak popularne?

Przedmioty vintage są poszukiwane z wielu innych powodów niż ich wiek. Na przykład, kolekcje vintage z odzysku cieszą się dużym popytem. Reprodukcje to kopie rzeczy, które są starsze, ale niekoniecznie są to antyki. Z drugiej strony, antyki mają ponad 100 lat. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zbierać przedmioty w stylu vintage. Kiedy już masz podstawy, możesz przejść do znalezienia unikalnych przedmiotów, aby dodać do swojego domu. Poniżej znajduje się kilka przykładów.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu konsulhonorowyturcji.pl

Przedmioty vintage są poszukiwane z wielu powodów oprócz ich wieku

Termin vintage jest używany luźno, ale ogólnie odnosi się do przedmiotów, które mają co najmniej 40 lat. Przedmioty w stylu vintage są uważane za antyki, podczas gdy „retro” odnosi się do przedmiotów wykonanych w niedawnej przeszłości. Przedmioty te są często wykonywane ręcznie i mają wyższą jakość niż przedmioty współczesne. Oto kilka powodów, dla których przedmioty w stylu vintage są tak poszukiwane:

Przedmiot vintage jest unikalny. Wiele osób kupuje je ze względu na wartość sentymentalną, którą wywołują – fragment ten pochodzi od redaktora portalu . Niezależnie od tego, czy jest to dziecko szukające swojej pierwszej lalki, czy babcia szukająca unikalnego elementu wystroju, przedmioty te dodają wyjątkowości do Twojego domu, szafy lub kolekcji. Nie tylko mają bogatą historię, ale są też wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Innym powodem, dla którego przedmioty vintage są poszukiwane jest ich styl. Przedmioty vintage są zawsze w stylu, a wiele osób jest przyciąganych do konkretnego okresu lub stylu. Biżuteria w stylu epoki i art deco jest popularna wśród kolekcjonerów. Mid-century modern, lub MCM, był cały szum w świecie projektowania przez lata. Okres ten obejmuje meble, projekty graficzne i architekturę, które zostały wyprodukowane między 1933 a 1965 rokiem.

Pierwszym powodem, dla którego przedmioty zabytkowe cieszą się dużym popytem, jest ich wartość sentymentalna. Ktoś może przez całe życie pragnąć zbierać pewne monety. Dziecięca fascynacja zabytkowymi lalkami może doprowadzić do kariery jako sprzedawca antyków. A może zaczną kolekcję zabytkowych figurek, ponieważ babcia dała im starą lalkę. Tak więc powody zbierania zabytkowych przedmiotów są tak różne, jak same przedmioty.

Reprodukcje są kopiami starszych rzeczy

Termin „reprodukcja” odnosi się do procesu używanego do stworzenia reprodukcji. Większość reprodukcji jest wykonywana w procesie druku igłowego lub półtonowego. Ten rodzaj druku daje obraz o jakości soczewkowej, czyli wzór złożony z małych kropek. Aby stwierdzić, czy reprodukcja jest kopią czy oryginałem, należy obejrzeć ją pod silnym powiększeniem.

Aby stwierdzić, czy odbitka jest reprodukcją, należy najpierw zidentyfikować oryginalny proces. Jeśli odbitka nie ma platemarku, to jest to reprodukcja. Dzieje się tak, ponieważ odbitki litograficzne zostały wykonane w procesie druku, podczas gdy reprodukcje są produkowane fotomechanicznie. Platemark jest zazwyczaj obecny na reprodukcji, ale jeśli go nie ma, jest to prawdopodobnie reprodukcja. Autentyczne odbitki litograficzne nie mają platemarku, podczas gdy odbitki reprodukcyjne mają.

Antyki mają ponad 100 lat

Z definicji, antyk ma ponad sto lat. Ważny jest oryginalny sposób wykonania przedmiotu. Maszyny i masowa produkcja rozpoczęły się około 1830 roku. Od tego czasu zmieniła się norma określająca obiekty jako mające ponad sto lat. Najstarszy egzemplarz w kolekcji może mieć niewiele ponad sto lat, ale nie musi. Zidentyfikowanie go jako takiego ochroni jego wartość w dłuższej perspektywie i pomoże uchronić Cię przed wyłudzeniem ciężko zarobionych pieniędzy.

Termin „antyk” ma skomplikowaną historię. Po pierwsze, często jest to kwestia gustu. Wielu młodszych ludzi nie uznałoby za antyk przedmiotu wyprodukowanego w latach 80. Tymczasem senior może uznać za antyk przedmiot stworzony w XX wieku. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych definicja antyku rozszerza się od lat 30. ubiegłego wieku, kiedy to przedmioty mogły być importowane bez cła jako dzieła sztuki.

Aby zakwalifikować mebel jako antyk, musi on mieć co najmniej 100 lat. Niektórzy ludzie wolą meble, które mają więcej niż 100 lat, ponieważ są rzadsze i bardziej wartościowe niż nowoczesny kawałek. Ale jeśli twój gust jest bardziej nowoczesny, to możesz wybrać zabytkowy kawałek. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś w zabytkowych kawałkach. Kupując antyk dostaniesz o wiele więcej za swoje pieniądze.

Wiele osób myśli o antykach jako starych meblach. Ale rzeczywistość jest taka, że są one starsze niż to. Wiele przedmiotów, które zostały wyprodukowane w latach 20. ubiegłego wieku, nadal uważa się za antyki. Kryteria ich statusu antycznego zależą od ich rzadkości, braku dostępności i braku użycia. Nawet znaki firmowe benzyny z lat 50. są uważane za antyki, ale nie ma gwarancji, że kiedykolwiek staną się klasykami. Kupowanie mebli zabytkowych to doskonała inwestycja, która przez lata będzie zwiększać swoją wartość.

Kupowanie antyków od dealera zwiększa szanse na uzyskanie autentycznego przedmiotu. Sprzedawcy antyków mają dużą wiedzę i mogą wyjaśnić historię stojącą za cennymi przedmiotami. Można również negocjować z nimi cenę, jeśli nie chcemy kupować przedmiotu odnowionego. Upewnij się jednak, że masz do czynienia z renomowanym sprzedawcą. W ten sposób otrzymasz najwięcej za swoje pieniądze. Nie ma lepszego sposobu, aby zapewnić, że twój zakup jest prawdziwym antykiem.

Upcycled vintage collectables are sought after for many reasons besides their age

Vintage items are sought after for a variety of reasons besides their age, and fashion magazines are one of the most popular. Magazyny mody są pożądane przez kolekcjonerów, ponieważ mogą one pokazać ponowne wykorzystanie trendów mody w czasie. Czy jest to magazyn, który został kupiony za dolara, czy też specjalne wydanie, w którym pojawia się znana osobistość, takie egzemplarze mogą przynieść niezły zysk.

Początków kolekcjonerstwa można doszukiwać się w nostalgii. Ludzie chcą ponownie przeżyć dni swojego dzieciństwa jako harcerze. Naszywki, szpilki i inne nowatorskie przedmioty są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. Naszywki i piny ze słynnego Jamboree mogą osiągać ceny rzędu setek, a nawet tysięcy dolarów. Starsze naszywki mogą być rzadkie i trudniejsze do znalezienia, ale te nowsze są dostępne niemal wszędzie.

Kolorowa telewizja umożliwiła stworzenie zupełnie nowego rynku dla retro figurek akcji. Podczas gdy w latach 70. narodziły się Gwiezdne Wojny, boomersi przechodzą teraz na emeryturę, pozostawiając po sobie obszerne kolekcje ukochanego filmu. Figurki akcji retro, takie jak Luke Skywalker, są również poszukiwane. Figurka Luke’a Skywalkera z 1978 roku sprzedała się w 2015 roku za 25 000 USD, udowadniając, że nawet dziś te zabytkowe przedmioty mają swój kolekcjonerski urok.

Tysiące lat temu artyści nie byli w stanie kupić tych dzieł sztuki. Dlatego też wiele z tych dzieł sztuki zostało sprzedanych kolekcjonerom, ale większość z nich nie została doceniona przez ogół społeczeństwa. Wartość tych przedmiotów od tego czasu gwałtownie wzrosła. Wiele z nich zostało przekazanych przez uczonych do muzeów. W Metropolitan Museum of Art znajdują się dzieła od wczesnej epoki brązu do starożytności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top