Antyki MCM i Art Deco w Seattle, Washington

Seattle, Washington jest domem dla jednych z najpiękniejszych antyków w Stanach Zjednoczonych i nie jest zaskoczeniem, że przykłady MCM i Art Deco cieszą się dużym popytem. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, udaj się do jednego z najlepszych sklepów z antykami w Seattle: Mr Johnson’s Antiques lub Lander Street Vintage. W Seattle jest mnóstwo doskonałych antykwariatów, warto jednak zabrać ze sobą laptopa lub tablet, by sprawdzić ich ofertę.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z dzienmorza.pl

Przykłady Art Deco i MCM cieszą się dużym popytem

Ruch art deco, którego era trwała od wczesnych lat 20. do połowy lat 30. XX wieku, był okresem, który podkreślał zastosowanie sztuki użytkowej i geometrycznych kształtów. Był to styl, który czerpał pomysły z odległych kultur i łączył je ze współczesnymi cechami. Wiele przykładów architektury art deco można znaleźć w Nowym Jorku, w tym Chrysler Building i Rockefeller Center. Estetyka ta była popularna w sztuce dekoracyjnej, ale miała też wpływ na inne obszary świata.

Podczas gdy rynek przykładów Art Deco i MCM pozostaje gorący, dealerzy tej epoki informują, że popyt na takie przedmioty przewyższa podaż. Jednakże, dealerzy wiktoriańskich i edwardiańskich kawałków zgłosili solidne linie dostaw. Odzwierciedla to obecne zainteresowanie tymi stylami mebli. Obecny popyt na wysokiej jakości wiktoriańskie kawałki jest nadal niski, ale popyt na zabytkowe oświetlenie rośnie. W tym artykule zbadamy niektóre z czynników, które sprawiają, że przykłady art deco i MCM cieszą się dużym popytem.

Popularność pewnych stylów inspiruje do kopiowania, a projekty art deco nie są wyjątkiem. Ci, którzy tworzą nowe przedmioty oparte na projektach art deco, inspirują się nimi. W przeciwieństwie do reprodukcji, te przedmioty są przerabiane ze współczesnym stylem. Reprodukcje są zwykle uważane za kopie oryginalnych przedmiotów. Często są one wykonane przy użyciu stylu z przeszłości, ale nie wyglądają jak on.

Okres art deco trwał ponad dekadę. O ile pierwszy okres związany był z wystawą paryską w 1925 roku, o tyle do lat 60. stał się odrębnym stylem. Wpływy ze szkoły Bauhausu, ruchu Arts and Crafts i secesji zostały wykorzystane do podniesienia sztuki dekoracyjnej i projektowania zgodnie z funkcjonalnością. Le Corbusier, na przykład, był jednym z pierwszych, którzy nazwali powstający styl „deco”. Na ten styl duży wpływ miała porażka Art Nuevo na arenie handlowej.

Lander Street Vintage

Jeśli chodzi o znalezienie antyków, oryginalnym miejscem w Seattle jest Lander Street Vintage. Znajdujący się na Lander Street, ten nowy antykwariat ma zostać otwarty 1 października. Sklep ma również stronę internetową i konto na Instagramie. Sprawdź ich posty, aby zobaczyć, co jest nowe i czego możesz się spodziewać po nowym sklepie. Oto kilka rzeczy, których można się spodziewać w Lander Street Vintage. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o ich przyszłych planach!

Pacific Galleries miało zostać zamknięte pod koniec sierpnia, ale w przyszłym miesiącu zostanie ponownie otwarte jako Lander Street Vintage. Przez lata Pacific Galleries było jednym z najważniejszych miejsc w Seattle, w których można było kupić antyki. W 2000 roku firma została zakupiona przez Larry’ego i Grace Li, którzy zmienili jej nazwę. Dodali trzecie piętro i 150 sprzedawców do sklepu i utrzymali go jako miejsce dla kupujących antyki.

Zamknięcie Pacific Galleries w sierpniu spowodowało reorganizację rynku antyków. Salon Toma Gorza został zamknięty, ale sprowadził on wielu swoich sprzedawców z Pacific Galleries do nowej lokalizacji. Lander Street Vintage został otwarty w połowie września i będzie podobny do starego. Jest też większy parking. Najlepiej więc odwiedzić oba sklepy, aby poczuć atmosferę.

Mr Johnson’s Antiques

W sklepie Mr Johnson’s Antiques w Seattle w stanie Waszyngton znajduje się kolekcja eklektycznych i wyrafinowanych przedmiotów. Sklep ten specjalizuje się w wystroju wnętrz, a ich stale zmieniające się zasoby z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagającego kolekcjonera antyków. Oprócz ogromnego inwentarza, ich ceny są konkurencyjne, a oni oferują szeroki zakres przedmiotów. Mają coś dla każdego, od klasycznych wiktoriańskich kawałków do współczesnych przedmiotów.