Muzeum X Wielkiej Brytanii jest skarbnicą ponad 600 000 fascynujących artefaktów i okazów

Muzeum x UK jest skarbnicą ponad 600 000 fascynujących artefaktów i okazów. Znajdują się tam eksponaty dla dzieci, pokazy codziennego sprzętu bojowego oraz oszałamiająca kolekcja samolotów obrotowych i stacjonarnych. Jest to popularne miejsce dla rodzin, a sekcja dla dzieci jest warta odwiedzenia. Interaktywne ekspozycje muzeum są unikalnym sposobem na zaangażowanie się w historię.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z filipiny.net

Muzeum x uk to skarbnica ponad 600 000 fascynujących artefaktów i okazów

Brytyjskie Muzeum X oferuje zwiedzającym możliwość poznania bogactwa brytyjskiego dziedzictwa, z ponad 600 000 fascynujących artefaktów na wystawie. Od skarbu skamieniałości dinozaurów po historie króla Jerzego III i rodziny królewskiej, muzeum pozostawi Cię bez wyrazu. Kolekcje muzeum podzielone są na osiem głównych kategorii – artefakty, historia naturalna, militaria i nauka.

Muzeum National Army Air Corps znajduje się na lotnisku Middle Wallop i skupia się na historii latania w brytyjskich siłach zbrojnych. Jego kolekcja obejmuje imponującą gamę historycznych samolotów, a także kolekcję silników tłokowych, gazowych i rakietowych. Muzeum można zwiedzać w weekendy i dni wolne od pracy od kwietnia do października, a wstęp jest bezpłatny. W Barnstaple, historyczne opactwo Denny jest doskonałym miejscem do poznania naturalnej i ludzkiej historii miasta. Muzeum zawiera również kolekcję artefaktów z czasów rycerzy, zakonnic i mnichów, a także wyświetla szeroki zakres przedmiotów związanych z przeszłością miasta.

To jest muzeum dla dzieci

Zwiedzanie muzeum dla dzieci może być wzbogacającym doświadczeniem dla małych dzieci. Muzea te oferują programy i eksponaty, które pomagają dzieciom w poznawaniu otaczającego je świata w zabawny i nieformalny sposób. Istnieje wiele korzyści z odwiedzenia muzeum dziecięcego, oto tylko kilka z nich:

Jest tam dostępnych wiele różnych zajęć i jest ono bezpłatne dla niemowląt i małych dzieci. Wstęp wynosi $5.50 w ciągu roku szkolnego i $7.50 latem, ale dzieci poniżej 12 miesiąca życia mają wstęp za darmo. Nie ma natomiast opłat dla przedszkolaków. Muzeum ma również zajęcia dla uczniów szkół średnich. Współpracują oni z lokalnymi uniwersytetami przy tworzeniu wystaw. Chociaż muzeum jest nastawione na dzieci w wieku do 3 lat, jest wiele opcji dla rodziców młodszych dzieci.

Posiada wspaniałą kolekcję samolotów stacjonarnych i obrotowych

Samoloty stacjonarne to rodzaj ciężkich od powietrza maszyn latających, które generują siłę nośną dzięki prędkości lotu i kształtowi skrzydeł. Samoloty tego typu różnią się od samolotów obrotowych, które mają skrzydła zamontowane na obracającym się wale. Niektóre samoloty stałopłatowe mają elastyczne skrzydła, jak lotnie. One również wykorzystują zasady aerodynamiki podobne do ptaków, aby uzyskać siłę nośną.

Opowiada o życiu podczas ostatniej epoki lodowcowej

Epoka lodowcowa to okres czasu geologicznego, który miał miejsce mniej więcej 50 000 lat temu. Ostatnia epoka lodowcowa pozostawiła po sobie wyjątkowe środowisko, w którym żyły mamuty, nosorożce wełniste, olbrzymie żubry i wiele innych zwierząt. Epoka lodowcowa ukształtowała również klimat świata, tworząc wielkie doliny lodowcowe oraz tworząc fiordy i jeziora. Epoka lodowcowa wpłynęła również na gatunki zwierząt i roślin, co zaowocowało nowymi stylami życia i technologiami.

Biblia opowiada o życiu podczas ostatniej epoki lodowcowej i dostarcza ważnych wskazówek, jak rozwijała się rasa ludzka. Podczas epoki lodowcowej lasy rosły na kontynentach, a nawet w Arktyce. W rzeczywistości skamieliny podzwrotnikowych lasów deszczowych zostały znalezione pod pokrywą lodową Antarktydy. W lasach tych rosły m.in. palmy i drzewa makadamia, a ich rozwój wymagał warunków bezmroźnych.

Zostało zniszczone przez Blitz

Jeśli nigdy nie byłeś w Muzeum Liverpoolu, to wiele tracisz. Blitz spustoszył miasto i zniszczył tak wiele budynków, w tym ikoniczny kościół św. Mikołaja. Został on teraz z miłością odrestaurowany. Nad zdjęciami miasta, osobiste świadectwa mówią o tym, jak bombardowanie wpłynęło na życie. Większość z tych świadectw została napisana przez dzieci. Na szczęście muzeum udało się ocalić pozostałe fragmenty ruin, dzięki czemu można doświadczyć wpływu Blitzu na społeczność.

Setki tysięcy eksponatów muzealnych zostało zniszczonych. Nawet foka Sammy została zabita, a ryby wrzucono do kanalizacji. Wszystkie rzeczy z kolekcji muzealnych zostały spalone na popiół. Ale co się stało z ludźmi, którzy te przedmioty wykonali? Niestety, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co dokładnie stało się z tymi przedmiotami. Ale zawsze możemy pamiętać, jak ważne były to dzieła. Musimy zrobić wszystko, by je chronić i uchronić przed zniszczeniem w przyszłości.