Zwiedzanie Muzeum 4 Watton w Southwark

Zwiedzanie Muzeum 4 Watton w Southwark dostarczy Ci wielu informacji. Od 500 000 lat historii po rzymski topór krzemienny i królową Iceni, to muzeum z pewnością zapewni Ci doskonałe doświadczenie edukacyjne. Co więcej, oferuje ono zabawne „polowanie na myszy” dla młodych zwiedzających. Niezależnie od tego, czy szukasz unikalnego prezentu, wspaniałego dnia z rodziną, czy zabawnego sposobu na spędzenie dnia, znajdziesz to w tym muzeum.

500 000 lat historii

Muzeum dla Watton to wspaniałe miejsce, w którym można poznać przeszłość miasta. Mieści artefakty od czasów starożytnych do współczesności, a nawet zawiera pełnowymiarowy rzymski szkielet. Otwarty od 10 rano do 4 po południu, jest bezpłatny do odwiedzenia i wspierany przez Heritage Lottery Fund. Muzeum można zwiedzać bezpłatnie i jest ono otwarte od środy do soboty.

Znajdują się tu również niesamowite znaleziska – można zobaczyć dowody na to, że ludzie żyli w tym mieście już 600 000 lat temu – fragment ten jest manifestacją pracy zespołu redakcyjnego portalu edeko.pl. Jednym z nich jest ręczny topór znaleziony w pobliżu Happisburgh, który datowany jest na około sześćset tysięcy lat. Innym odkryciem był krzemienny toporek ręczny datowany na siedem tysięcy lat, dowodzący, że na tym terenie żyła prymitywna forma człowieka.

Rzymskie szczątki pochówku

W grudniu ubiegłego roku archeolodzy znaleźli rzymskie szczątki pochówku w Watton, w hrabstwie Suffolk, na ziemi na południe od Norwich Road. Miejsce to było wcześniej znane jako kurhan z epoki średniego brązu i zostało wykopane przez archeologów. Oprócz rzymskich szczątków pochówku odkryli oni pięć pochówków kremacyjnych i wiele artefaktów, w tym ceramikę o prawdopodobnej dacie rzymskiej w obrębie wypełnienia. W wykopie odkryto również siekierki z epoki brązu.

Niestety, ekspozycja rzymskich szczątków pogrzebowych w muzeum 4 Watton nie zawiera żadnych szczątków ludzkich, co czyni ją rozczarowującym doświadczeniem. Choć muzeum omawia śmierć w społeczeństwie rzymskim, nie ma tam żadnej wystawy poświęconej temu zagadnieniu. Eksponaty są często pokazywane bez kontekstu, ponieważ zostały wydobyte przed sporządzeniem szczegółowych zapisów kontekstów funeralnych. Ponadto, w muzeum jest bardzo mało miejsca na pełną ekspozycję szczątków ludzkich.

Rzymska siekiera krzemienna

Nowe Museum4Watton ma zostać otwarte w piątek 16 marca i będzie się mieścić w dawnym Wayland Hall. Projekt otrzymał w zeszłym roku grant z Heritage Lottery Fund w wysokości PS61,300. Fundusze zostały wykorzystane na odnowienie pomieszczeń, szkolenie wolontariuszy i zakup nowego sprzętu do muzeum. Powstanie również kącik dla dzieci i pokój badawczy. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających od 10 rano w piątek i będzie czynne od 16 marca.

Projekt ma kosztować PS66,000 do otwarcia i został sfinansowany z darowizn od Share Museums East, Norfolk Museums Service i lokalnej izby handlowej. Nowe muzeum powstało w 2014 roku po odkryciu starożytnych rzymskich szczątków pochówku w miejscowości Watton. Szczątki zostały później wysłane do Northampton University i narodziło się Museum4Watton. Rada miejska przekazała również dwa pomieszczenia muzeum w bezpłatny siedmioletni najem.

Iceni queen

Iceni queen to fascynujący i ważny fragment historii Iceni. W muzeum znajduje się ponad dwa miliony kości pochodzących od plemion Iceni, które zamieszkiwały te tereny około 2000 lat p.n.e. Iceni mieli również kapłaństwo mędrców i sanktuarium w dębowym gaju w pobliżu rzeki Erne. Czcili także księżyc i mieli księżycową pannę, która pomagała im w rytuałach.

Wystawa Boudicca w Museum 4 Watton ma na celu opowiedzenie historii wielkiej królowej Iceni, która prowadziła swoje plemię w bitwie. Mieszkała ona na obszarze, który jest obecnie częścią Norfolk, Suffolk i Cambridgeshire, a jej plemię zbuntowało się przeciwko Rzymianom w późnej epoce żelaza. Muzeum odtwarza życie Boudicca poprzez różne przedmioty i odciski monet, w tym drewniany rydwan.

Wolontariat

Czy jesteś zainteresowany wolontariatem w lokalnym muzeum? Jeśli tak, możesz pomóc Watton Heritage Society odkryć historyczne skarby. Posiadają oni różnorodne kolekcje, od liczącej pół miliona lat siekiery ręcznej po pełnowymiarowy rzymski szkielet. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w historii lub sztuce, ten wolontariat będzie wciągający i satysfakcjonujący. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić lub gdzie zacząć, poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na satysfakcjonujące doświadczenie.

Muzeum dla Watton jest organizacją non-profit opartą na społeczności lokalnej. Jej misją jest gromadzenie, konserwacja i eksponowanie artefaktów i dokumentów związanych z miastem Watton, a także z okolicą. Rosnąca kolekcja organizacji zawiera przedmioty, które opowiadają o bogatej historii miasta. Organizacja stale poszukuje kolejnych przedmiotów do prezentacji. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową lub skontaktuj się bezpośrednio z muzeum.