Gdzie znajduje się Muzeum Londynu?

Gdzie znajduje się Muzeum Londynu?

Muzeum Londynu to obowiązkowe miejsce dla miłośników historii. Znajduje się ono na London Wall w pobliżu Barbican Centre, kompleksu budynków, który został zbudowany w latach 60-tych w celu regeneracji zniszczonej przez bombę części miasta. Poza stałymi eksponatami, w muzeum można obejrzeć serię wystaw czasowych. Jeśli nie jesteś pewien godzin otwarcia lub godzin pracy, strona internetowa muzeum oferuje wiele informacji.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z szlakgodki.eu

Docklands

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad historią portu londyńskiego, Tamizy i atlantyckiego handlu niewolnikami, powinieneś odwiedzić Muzeum Docklands w West India Quay. Dowiesz się o dokach, rzece i atlantyckim handlu niewolnikami. Możesz być zaskoczony tym, co tu znajdziesz. Znajdziesz tu eksponaty dotyczące handlu niewolnikami, pogłębiania Tamizy i ewolucji londyńskich doków.

Muzeum London Docklands mieści się w magazynie, który został pierwotnie zbudowany w 1802 roku. Muzeum bada historię handlu morskiego i przebudowy tego obszaru na nowoczesny kompleks biurowy. Muzeum ma kilka pięter i jest warte odwiedzenia. Wstęp jest bezpłatny, ale warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Jest to ważne muzeum, które wymaga wcześniejszej rezerwacji. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie zacząć, najlepszą strategią jest rozpoczęcie od trzeciego piętra.

Dzieciom spodoba się galeria Mudlarks, w której znajdują się zajęcia praktyczne i historia Tamizy. Jest tu także stary kask do nurkowania, kliper do wywrotek i model doków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań. Specjalne wystawy odbywają się tu co kilka miesięcy i zwykle kosztują dodatkowo. Będąc tam, sprawdź kalendarz muzeum, aby zaplanować swoją wizytę.

Jeśli szukasz muzeum, które opowiada historię Portu Londyńskiego, to trafiłeś we właściwe miejsce. Muzeum London Docklands mieści się w magazynie klasy I i śledzi ewolucję portu miejskiego i jego okolic. Pierwsza stała galeria muzeum bada rolę portu w transatlantyckim handlu niewolnikami i pokazuje XIII-wieczny drewniany mur z Billingsgate.

W okolicy rzeki Tamizy znajduje się kilka muzeów. Można tu obejrzeć historię Tamizy, jak również ewolucję portu jako całości. Muzeum posiada również fascynujący eksponat poświęcony London Docklands. Możesz odwiedzić Muzeum Londynu Docklands podczas jednodniowej wycieczki z centrum Londynu. Możesz tam nawet skorzystać z przejażdżki łodzią! Muzeum ma bezpłatny wstęp dla dzieci i jest otwarte dla publiczności przez resztę roku.

Tower Bridge

Ekspozycja obejmuje 42-stopową kładkę, która oferuje widoki na miasto i oferuje dostęp do wiktoriańskich maszynowni. Zwiedzający mogą również zwiedzić wiktoriańskie maszynownie mostu. Ekspozycja jest otwarta codziennie od 10 rano do 6 wieczorem. Aby dowiedzieć się więcej o tym ikonicznym punkcie orientacyjnym, odwiedź stronę internetową Museum of London lub zadzwoń pod numer 020 7943 8900. Ta strona pomoże Ci znaleźć idealny prezent dla miłośnika mostu w Twoim życiu.

Tower Bridge to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO połączony most zwodzony i wiszący, który przecina Tamizę w pobliżu londyńskiego City. Most był pierwotnie napędzany hydraulicznie, ale później został przebudowany na system elektrohydrauliczny. Most jest częścią wewnętrznej obwodnicy Londynu A100 i wyznacza granicę strefy opłat za wjazd do Londynu. Odwiedzający mogą przejechać przez most, ale piesi również mogą przejść przez niego bezpłatnie. Aby dowiedzieć się więcej o moście, zajrzyj na stronę Muzeum Londynu.

Jeśli nie jesteś w stanie stać bardzo długo, możesz chcieć wybrać się na wycieczkę po moście w nocy. Podczas gdy z góry będziesz miał doskonały widok, panele na podłodze nie są już tak wyraźne jak kiedyś. Podłogi nie są jednak niesamowicie jasne, więc nadal możliwe jest uzyskanie dobrego zdjęcia. Tower Bridge w Muzeum Londynu jest obowiązkowym punktem zwiedzania podczas pobytu w Londynie.

Zwiedzający mogą poznać historię mostu na wystawie Tower Bridge. Wieże są podniesione, aby statki mogły przepływać przez szczelinę. Wystawa zawiera również ekspozycje dotyczące historii mostu, w tym wizyt królewskich i starych fotografii. Jest tu nawet wiktoriańska maszynownia, w której silniki parowe były używane do napędzania wind mostu. Zwiedzający mogą również wybrać się na spacer po zadaszonej kładce, która oferuje panoramiczne widoki na Londyn.

Wieże mostu wieżowego były podnoszone i opuszczane przez hydrauliczne maszyny parowe. Maszyny były od początku obsługiwane ręcznie, ale po zainstalowaniu systemu elektrycznego można było podnosić i opuszczać cokoły w tempie jednej minuty. Wieże i maszynownie zostały przywrócone do ich wiktoriańskiej świetności w 1982 roku. Eksponaty podkreślają historię wież i mostu w dziejach miasta.

Trafalgar Square

Galeria Narodowa to słynne muzeum sztuki w centrum Londynu, położone przy Trafalgar Square w City of Westminster. Założona w 1824 roku Galeria Narodowa mieści ponad dwa tysiące obrazów pochodzących z okresu od połowy XIII wieku do początku XX wieku. W kolekcji znajdują się dzieła pochodzące z British Museum, Tate Modern i National Portrait Gallery. Wizyta w tym muzeum to obowiązkowy punkt programu podczas pobytu w Londynie.

Odwiedzający mogą doświadczyć wielu różnych wydarzeń na Trafalgar Square. Od parady smoków w Chińskim Nowym Roku po rozświetlenie londyńskiej choinki – na placu odbywają się liczne imprezy publiczne. Przez cały rok na placu odbywają się również niezliczone demonstracje, marsze i protesty. Dzięki temu odwiedzający mogą wniknąć w nastroje panujące w mieście. Niezależnie od tego, czy szukasz unikalnej pamiątki, czy cennego reliktu, na pewno go tu znajdziesz.

Obszar ten ma bogatą historię. Prace budowlane odsłoniły szczątki szkieletowe wielkich zwierząt, które żyły na tym terenie przed wiekami. Lwy jaskiniowe, nosorożce i hipopotamy niegdyś przemierzały ten teren, a okolica była nawet wykorzystywana jako miejsce pochówku przez Rzymian. W związku z tym na Trafalgar Square znajduje się Muzeum Londynu. Jego stałym mieszkańcem jest posąg króla Jerzego IV, natomiast na pozostałych trzech cokołach znajdują się inne rzeźby.

Galeria Narodowa i Kolumna Nelsona to kolejne ważne punkty orientacyjne na Trafalgar Square. Zwiedzanie tych miejsc nie jest kompletne bez wizyty w National Gallery. Przez cały rok na placu odbywają się wydarzenia kulturalne. Niezależnie od tego, czy szukasz sztuki czy historii, w tym historycznym i kulturalnym centrum każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli więc planujesz zwiedzać miasto na piechotę, pamiętaj, aby poświęcić na to jeden dzień!

Wizyta w Galerii Narodowej to obowiązkowy punkt programu podczas zwiedzania miasta Westminster. To muzeum sztuki jest domem dla największej w kraju kolekcji malarstwa europejskiego. Otwarte 361 dni w roku, łatwo zrozumieć, dlaczego jest to popularne miejsce wśród turystów w Londynie. Kolekcja obejmuje dzieła van Eycka, Rafaela, Leonarda da Vinci i Tycjana.

Smithfield Market

Jeśli odwiedzasz Londyn, możesz zastanawiać się, czy nie zajrzeć na Smithfield Market, Museum of London. Ten osobliwy, zadymiony rynek oferuje jedzenie i możliwość poznania historii stolicy Wielkiej Brytanii. Samo muzeum znajduje się na London Wall i jest zlokalizowane w pobliżu Barbican Centre, które zostało zbudowane w latach 60. XX wieku w celu rewitalizacji zniszczonego przez bombę obszaru miasta.

Obszar Smithfield Market był niegdyś największym targiem zwierzęcym w kraju. Był on również wykorzystywany jako miejsce egzekucji, w tym szkockiego bohatera Williama Wallace’a. Obszar ten był również domem dla Bartholomew Fair, trzydniowego festiwalu tańca i wesołości. Obszar został zamknięty podczas II wojny światowej, ale ponownie otwarty podczas Blitzu i był później wykorzystywany przez rząd brytyjski do tajnych eksperymentów rządowych.

Nowe muzeum ma w planach stać się 24-godzinnym celem podróży dla londyńczyków. Istniejące budynki i architektura pozostaną, a muzeum zobowiązało się do zachowania oryginalnych projektów. Lokalizacja nowego muzeum jest doskonałym przykładem historycznego rynku mięsnego w Londynie. Architekci muzeum zobowiązali się do zachowania oryginalnej architektury. Nowa lokalizacja została wybrana ze względu na centralne położenie i ma stać się centrum kulturalnym otwartym dla publiczności za darmo.

Nowy Smithfield Market, Museum of London planuje przenieść się w 2023 roku do budynków General Market, które są opuszczone od ponad 30 lat. Nowa lokalizacja Museum of London będzie znaczącym dodatkiem do okolicy. Nowe muzeum ma ożywić West Smithfield i stworzyć przestrzeń dla nowego Centrum Muzyki. Oprócz nowej lokalizacji, nowego rynku Smithfield Market, Museum of London będzie również mieściło galerię sztuki.

W nowej lokalizacji Museum of London znajdzie się również stała wystawa dr Maxa Perutza, który prowadził tajne eksperymenty nad pykretem podczas II wojny światowej. Naukowiec został zainspirowany przez nieżyjącego już Geoffreya Pyke’a i był częścią Projektu Habakkuk, w ramach którego testowano możliwość wykorzystania pykretu do budowy pływającego lądowiska na Atlantyku i tankowania samolotów towarowych. Eksperymenty prowadzono w piwnicy budynku masarni Smithfield Market, za zamrożonymi tuszami zwierząt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top