Czego można się spodziewać w Muzeum Historii Naturalnej

Czego można się spodziewać w Muzeum Historii Naturalnej

Muzeum Historii Naturalnej jest otwarte od środy do niedzieli, od 10 rano do 5 po południu. Przygotuj się na spędzenie co najmniej 3 godzin na zwiedzaniu kolekcji muzeum. Muzeum jest ogromne, obejmuje ponad 28 budynków. Mieści największą na świecie kolekcję, szacowaną na 35 milionów sztuk. Odwiedzający mogą podziwiać skamieliny, kości zwierząt i eksponaty, ucząc się jednocześnie o ewolucji człowieka. Oto kilka rzeczy, których można się spodziewać podczas wizyty w muzeum.

Hale skamieniałości

Fossil Hall of Fame rozpoczyna się w epoce ludzi i trwa przez cały czas – część ta została przygotowana przez zespół serwisu 123remont.pl. Z 31 000 stóp kwadratowych przestrzeni do zbadania, sala jest edukacyjną, informacyjną i zabawną przestrzenią. Niedawno muzeum usunęło z hali kilka ogromnych okazów, w tym miednicę mamuta wełnistego, którą trzeba było przepiłować, aby dopasować do niej sprzęt pomocniczy. Metalowe pręty biegły przez tunele wywiercone w kościach długich. W innym przypadku szkielet mastodonta musiał zostać usunięty, ponieważ jego rzepka była wykonana z wosku pszczelego i drewna.

Sale Skamieniałości Muzeum składają się z kilku sekcji. Centrum Orientacji Skamieniałości wprowadza kluczowe pojęcia i prowadzi zwiedzających przez obszerne zbiory Muzeum. W Salach Skamieniałości znajduje się około 600 okazów skamieniałości – 85% z nich to prawdziwe skamieniałości. Wystawa jest zorganizowana w ogromne „drzewo genealogiczne” ewolucji kręgowców. Kladogram można zobaczyć na czwartym piętrze muzeum.

Muzeum Historii Naturalnej ma dwie oddzielne sale skamieniałości. Jedna skupia się na skamieniałościach dinozaurów, a druga na ewolucji człowieka. W skrzydle dinozaurowym muzeum znajdują się setki prehistorycznych okazów. Wśród nich znajduje się nowy gatunek o nazwie Titanosaur, który ma 37 metrów długości i ledwo mieści się w sali ze skamielinami. Są też eksponaty poświęcone Triceratopsowi i Stegosaurusowi.

Kolejną atrakcją jest Arthur Ross Hall of Meteorites. Znajduje się w niej ponad 130 meteorytów i skał księżycowych. Są tu również okazy z Marsa, które zostały zebrane podczas misji Apollo. Oprócz skamieniałości, Muzeum Historii Naturalnej posiada dwie sale klejnotów i minerałów. W Sali Klejnotów i Minerałów Mingone znajduje się ponad dwa tysiące okazów, w tym 563-karatowa Gwiazda Indii i Gwiezdny Rubin DeLonga.

W Salach Skamieniałości Muzeum Historii Naturalnej można zobaczyć najpopularniejsze dinozaury. Tyranozaur i kamarazaur to popularne dinozaury, które wymagają dużo miejsca do ekspozycji. Zwiedzający są często zahipnotyzowani dużą skalą tych stworzeń w salach wystawowych. Nic dziwnego, że Muzeum Historii Naturalnej posiada tak imponującą kolekcję skamieniałości.

Bernard Family Hall of North American Mammals

Bernard Family Hall of North American Mammals to imponująca ekspozycja życia zwierząt. Znajdują się tu 43 dioramy, każda poświęcona innemu gatunkowi zwierzęcia. Można tu zobaczyć wiele różnych zwierząt, od olbrzymich megafaun, takich jak słonie, po małe, urocze ssaki. W sali znajduje się również pojedynek byków łosia alaskańskiego.

Wystawy w Sali Ssaków Ameryki Północnej im. Rodziny Bernardów są jednymi z najważniejszych na świecie. Styl malowania zakrzywionego tła czerpie z technik renesansowych, takich jak wykreślanie perspektywy i przenoszenie obrazów za pomocą siatek. Do znanych artystów, którzy pracowali nad dioramami należą James Perry Wilson, Frances Lee Jaques i Charles S. Chapman. Dzieła tych artystów są świadectwem ich umiejętności.

Oprócz stałych eksponatów muzeum, AMNH ma wiele uznanych wystaw. W Sali Pochodzenia Człowieka znajduje się na przykład szkielet Lucy, który jest najlepiej zachowanym szkieletem hominida na świecie. W salach ssaków znajduje się sześć stałych ekspozycji, z których każda poświęcona jest konkretnemu regionowi geograficznemu lub gatunkowi ssaka. Sale są wciągające, ponieważ każdy ssak jest przedstawiony w sytuacji opartej na obserwacjach dokonanych przez naukowców.

Sala Ssaków Ameryki Północnej im. Rodziny Bernardów została przebudowana w 2003 roku. Budynek został nazwany na cześć jego założycieli, Henry’ego F. Osborna i Irmy Milstein. Oprócz nowego piętra wystawowego, muzeum posiada również obszerną Bibliotekę Naukową. Biblioteka zawiera unikalne zbiory sięgające XV wieku, jak również pozycje z zakresu astrofizyki, nauk planetarnych i nauk biologicznych.

Sala Pochodzenia Człowieka im. Anne i Bernarda Spitzerów

Nowy eksponat w muzeum, Sala Pochodzenia Człowieka im. Anne i Bernarda Spitzerów, przedstawia ewolucję ludzkości, od wczesnych przodków, którzy żyli ponad sześć milionów lat temu, do współczesnych Homo sapiens, którzy ewoluowali od swoich poprzedników 200 000 do 150 000 lat temu. Eksponaty w muzeum łączą skamieniałości z badaniami DNA, aby wyjaśnić, jak ludzkość rozwijała się i przystosowywała na przestrzeni dziejów.

Zwiedzający mogą badać ewolucję człowieka w Sali Pochodzenia Człowieka, korzystając ze skamieniałości i genomiki, a także z interaktywnych eksponatów w laboratorium edukacyjnym. Za pomocą mikroskopów i laptopów uczestnicy mogą badać różne tematy na interaktywnych ekranach dotykowych muzeum. Muzeum oferuje również multimedialną tablicę ogłoszeń, która pomaga zwiedzającym zrozumieć koncepcje prezentowane w eksponatach. Korzystając z tych interaktywnych eksponatów, zwiedzający mogą badać tematy eksplorowane na wystawie i poznawać uprzedzenia różnych fotografów.

Innym eksponatem, który jest głównym hitem w Muzeum jest Sala Życia Oceanicznego Milsteina, w której znajduje się ikoniczny wieloryb błękitny. Odnowiona wersja sali zawiera nowe wielkoskalowe nośniki, systemy przeciwpożarowe i unowocześnienia eksponatów. Nowo wyremontowana Sala Pochodzenia Człowieka im. Anne i Bernarda Spitzerów łączy skamieniałości z badaniami DNA, aby opowiedzieć historię ewolucji człowieka. Ekspozycja przedstawia również ewolucję neandertalczyków i różnych gatunków homininów.

Kolekcja muzeum jest zróżnicowana. Zwiedzający mogą zobaczyć szkielety różnych gatunków i dowiedzieć się, jak te gatunki przystosowały się do swoich środowisk. Niektóre eksponaty przedstawiają rekonstrukcje najwcześniejszych gatunków człowieka. Niektóre eksponaty zawierają szereg skamieniałości, które nigdy wcześniej nie zostały odkryte. Oglądanie kolekcji może zająć dzień lub tydzień. Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej jest instytucją światowej klasy. Znajdują się tam liczne eksponaty, jest to jedno z największych i najbardziej popularnych muzeów w Nowym Jorku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top