Ile jest muzeów w Londynie?

Przy tak wielu muzeach w Londynie, jak zdecydujesz, które z nich odwiedzić? Czy to Muzeum Historii Naturalnej, czy Tate Modern – każdy znajdzie tu muzeum dla siebie. A dla dzieci jest Muzeum Kreskówek! Ale co zrobić po odwiedzeniu tych wszystkich muzeów? Nie ma czegoś takiego jak londyńska wycieczka bez odwiedzenia przynajmniej jednego lub dwóch z tych miejsc. Oto kilka pomysłów na rzeczy do zrobienia w Londynie.

Muzeum Historii Naturalnej

Słynna Kolekcja Karola Darwina jest jednym z najbardziej popularnych eksponatów w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Pokazuje rośliny, zwierzęta, skamieliny i pisma znanego naukowca. W muzeum znajduje się ponad 1600 prac Darwina, obejmujących tysiąclecia i wiele treści. Aby zobaczyć te prace, weź udział w wycieczce Behind the Scenes Tour. Zaleca się odwiedzenie muzeum przynajmniej raz podczas pobytu w Londynie. Muzeum jest otwarte codziennie, a wstęp jest bezpłatny, ale należy zarezerwować z wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania.

Muzeum jest otwarte codziennie w godzinach 11-18, z wyjątkiem poniedziałków i wtorków oraz 24-26 grudnia. Wystawy specjalne mogą wiązać się z dodatkową opłatą. W przeciwieństwie do wielu muzeów w Londynie, jego zwiedzanie jest bezpłatne, ale należy zarezerwować z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie bilet na interesujący nas eksponat. Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w pobliżu South Kensington i Gloucester Road. Aby dostać się do muzeum możesz skorzystać z linii District, Piccadilly i Circle – ten fragment został przekazany przez stronę kicham.pl. Z innych części Londynu do muzeum kursują autobusy.

Tate Modern

Tate Modern jest jednym z wielu muzeów w Londynie. To muzeum sztuki współczesnej znane jest z ogromnej kolekcji i strzelistej frekwencji. Kolekcja jest zorganizowana wokół tematów zarówno pieszych jak i abstrakcyjnych. Można tu znaleźć dzieła sztuki z całego świata. Oprócz stałych kolekcji, Tate Modern organizuje również wystawy czasowe, konferencje, wykłady, warsztaty i programy badawcze. Oferuje również wycieczki z przewodnikiem i wydarzenia specjalne. W budynku znajduje się przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz budynku znajduje się również kawiarnia i restauracja panoramiczna. Znajdują się tam również trzy sklepy.

Oprócz stałych kolekcji, Tate Modern mieści obszerną kolekcję sztuki nowoczesnej. Muzeum składa się z trzech pięter, na których znajdują się dzieła największych artystów z całego świata. Znajduje się tu również obszar przeznaczony do ekspozycji kolekcji Artist Rooms. Odwiedzający Tate Modern powinni wygospodarować czas na zwiedzanie galerii przed lub po wystawie. Kolekcja w Tate Modern jest ogromna i zawiera ponad sześć tysięcy prac od ponad 3000 artystów.

National Portrait Gallery

Londyńskie muzea można zwiedzać na kilka sposobów. Wiele z większych instytucji narodowych jest otwartych codziennie, podczas gdy mniejsze muzea mogą być otwarte tylko w określone dni tygodnia. W Londynie nie brakuje rzeczy do zobaczenia, a informacje o lokalizacji poszczególnych muzeów można znaleźć na ich stronach internetowych. Ogólnie rzecz biorąc, muzea są otwarte od 10:00 do 17:00, a niektóre muzea są otwarte później w weekendy i święta szkolne. Istnieją również wyjątki od ogólnych godzin otwarcia: British Museum, Natural History Museum i National Gallery.

Muzeum Londynu śledzi historię miasta, z eksponatami obejmującymi wszystko od ery paleolitu po Wielki Pożar i dwie wojny światowe. Znajdują się tu również galerie poświęcone współczesnemu Londynowi, w tym modzie z lat 60. i pracom londyńskich artystów. Galeria Narodowa to masywny budynek z kolekcjami od późnego średniowiecza do francuskich impresjonistów. W Londynie znajduje się wiele innych muzeów, ale ważne jest, aby odwiedzić przynajmniej jedno, aby w pełni docenić bogatą historię miasta.

Muzeum kreskówek

Ile muzeów kreskówek znajduje się w Londynie? Jest ich bardzo dużo. Muzeum Karykatury posiada ponad 6 000 kreskówek i innych oryginalnych dzieł sztuki. Jest to doskonałe miejsce, aby zobaczyć historię sztuki kreskówkowej i jak powstała. To muzeum ma na celu pokazanie satyrycznego, subtelnego i często obscenicznego dowcipu branży. W muzeum można również zobaczyć jednych z najlepszych rysowników na świecie.

The Cartoon Museum znajduje się w historycznej dzielnicy Bloomsbury i prezentuje oryginalne dzieła sztuki od lat 1800 do dnia dzisiejszego. Jest to jedyne w Wielkiej Brytanii muzeum poświęcone oryginalnym brytyjskim kreskówkom. Położone w Museum Mile, Muzeum Karykatury jest łatwo dostępne ze stacji metra Tottenham Court Road lub Holborn. Cena wstępu wynosi PS7 dla dorosłych, PS3 dla studentów i bezpłatnie dla dzieci poniżej 18 roku życia.