Odwiedź Muzeum Doktora Who w Londynie

Planując następne wakacje, możesz chcieć sprawdzić Muzeum Doktora Who w Londynie. To muzeum zawiera wszystko, od małych rekwizytów do rzeczywistych obiektów, które pojawiły się w serialu Doctor Who. Od człowieka lodu, który czeka na odrestaurowanie, po Yeti siedzącego przed znakiem londyńskiego metra – w Muzeum Doktora Who każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiedzający są zachęcani do robienia sobie zdjęć ze swoimi ulubionymi złoczyńcami.

Skarbiec Potworów

W nowym Skarbcu Potworów znajdą się niektóre z najbardziej ikonicznych postaci z przebojowego serialu Doktor Who. Wystawa będzie zawierała interaktywne doświadczenia, w tym pomieszczenie techniczne TARDIS, nowy taras widokowy TARDIS i badanie nauki stojącej za podróżami w czasie. Przewidziano również interaktywne elementy, w tym konsolę TARDIS i eksplorację policyjnej skrzynki Doktora. Na wystawie znajdzie się osiem różnych stref. Będzie otwarta dla publiczności od października 2021 roku i przedstawi osiem różnych aspektów uniwersum Doktora Who.

The Monster Vault zawiera kompleksowy katalog wszystkich różnych stworzeń występujących w Doctor Who. Wystawę uzupełnia książka z informacjami in-universe i tajnymi historiami o potworach – cytat ten jest kreacją autorów portalu drmichalski.pl. The Monster Vault będzie również zawierać ekskluzywne wywiady z twórcami różnych potworów i studia przypadków, które podkreślają fabułę. W The Monster Vault znajdzie się również dziesięciostronicowe spojrzenie zza kulis na tworzenie potworów Doctora Who.

Dyffryn Gardens National Trust property in the Vale of Glamorgan doubled as a Doctor Who museum

A National Trust property in the Vale of Glammorgan doubled as a Doctor Who museum in several episodes. Ogrody podwoiły się jako XVIII-wieczna Francja w „The Girl in the Fireplace”, XIX-wieczna Szkocja w „Tooth and Claw” i cybernetyczna rzeczywistość w „Forest of the Dead”. Podczas gdy sam dom jest zamknięty z powodu remontu, odwiedzający nadal mogą spacerować po pięknych ogrodach, korzystać z placu zabaw dla dzieci i poznać zamiłowanie Doktora do science fiction.

Ogrody zostały początkowo obsadzone drzewami w połowie XVIII wieku, a dąb Lucombe na trawniku Archery szacuje się na 400 lat. W latach 1906-1930 Reginald Cory i Thomas Mawson powiększyli kolekcję drzew w ogrodzie. Pomimo tego, ogrody popadły w relatywne zaniedbanie przez dziesięciolecia. Po sprzedaniu w 1997 roku Vale of Glamorgan Council, posiadłość popadła we względną nieświadomość. W styczniu 2013 roku dom i ogrody zostały zakupione przez National Trust.

Time Machine Museum of Science Fiction w Herefordshire

Nie ma nic bardziej ekscytującego dla fanów sci-fi niż nowa wystawa lub artefakt. Wizyta w Time Machine Museum of Science Fiction w Herefordshire z pewnością ich podekscytuje. To muzeum w Herefordshire jest domem dla setek rekwizytów, kostiumów i innych przedmiotów z popularnych programów telewizyjnych science fiction. Goście mogą podziwiać słynny Tardis z serii Doctor Who, Daleków z popularnego programu Red Dwarf, a nawet słynnego płaczącego anioła z Blink. Można tu również znaleźć kostiumy i rekwizyty z klasycznych programów telewizyjnych science-fiction, takich jak Buffy czy Thunderbirds.

Fanom Doktora Who spodoba się muzealny loch Daleków. Można tu zobaczyć kostiumy z serialu, w tym kostium Daleka z ostatniego filmu specjalnego. Inne eksponaty w muzeum to kostiumy z Red Dwarf i Thunderbirds oraz wiecznie żywa pogromczyni wampirów, Buffy. Wizyta w muzeum z pewnością pozostawi fanów pragnących więcej.

Royal Society of Medicine

W muzeum znajduje się imponująca kolekcja artefaktów medycznych. W skład kolekcji wchodzi biblioteka Royal Society of Medicine, jedna z największych kolekcji podyplomowych w Europie. Biblioteka jest domem dla ponad 600 000 woluminów, w tym 45 000 rzadkich książek. Muzeum prezentuje również wybór wystaw bibliotecznych i oferuje bezpłatne zwiedzanie swoich obiektów. Aby dowiedzieć się więcej o wystawach w muzeum i bibliotece, kliknij tutaj. Kolekcja muzeum skupia się na medycynie brytyjskiej i europejskiej.

RCP było pierwotnie znane jako College of Physicians, ale zaczęło określać się jako królewskie pod koniec XVI wieku, kiedy to uznano za konieczne kontrolowanie licencjonowania praktyków w Londynie. Było to ważne, ponieważ członkowie RCP często leczyli najwyższe warstwy społeczeństwa. Król i królowa Anglii zawsze byli gośćmi Towarzystwa, co jest odpowiednikiem patronatu dla innych organizacji. Muzeum zostało oficjalnie otwarte w maju 1912 roku i do dziś jest domem dla kilku kolekcji.

The Who Shop

Nie można raczej pominąć The Who Store w Doctor Who Museum London. Od wielu lat fani przyjeżdżają do sklepu Doctor Who, aby kupić wszelkiego rodzaju gadżety związane z popularnym serialem. Ale co jest nowego? Oprócz tradycyjnych zabawek Doctor Who i związanych z nimi pamiątek można znaleźć także duży wybór książek i gier wideo. Oto kilka naszych ulubionych przedmiotów ze sklepu:

The Who Shop to marzenie oddanego fana. Z ponad tysiącem różnych dostępnych przedmiotów, sklep sprzedaje wszystko, od kostiumów po zabawki. Od zabawek Doctora Who po symbionty, jest tu szeroka gama towarów, które z pewnością zaspokoją Twoją maniacką stronę. Możesz kupić wszystko, od kostiumów Doctora Who po zabawki Doctora Who, a cała kolekcja pamiątek Doctora Who jest dostępna w sklepie muzeum.