Muzea Doctora Who

Czego można się spodziewać w Muzeum Historii Naturalnej

Szukasz muzeum Doctora Who? Nie szukaj dalej niż Liverpool’s World Museum lub Scotland’s National Museum. Te muzea pokazują wszystkie ubrania Doktora, zestawy i rekwizyty z długiej historii serialu. Nawet sklep z pamiątkami, The Who Shop, zawiera wszystko, co związane z Władcą Czasu. Co więcej, muzeum oferuje również kawiarnię i kafeterię w stylu Doctora Who. Wizyta w muzeum Doktora Who z pewnością da Ci szansę na zdobycie wspaniałych pamiątek po Doktorze Who.

Muzeum Narodowe Szkocji to muzeum lekarza

Muzeum Narodowe Szkocji to muzeum lekarza, którego nie można przegapić dla osób odwiedzających Edynburg. Zostało założone w połowie XIX wieku i połączyło dwa inne muzea – Muzeum Edynburskie i Królewski Ogród Botaniczny. Zbiory muzeum są w dużej mierze poświęcone szkockiej kulturze, historii i starożytnościom. W muzeum znajduje się ponad 1 milion obiektów, w tym różnorodne artefakty od epoki kamiennej do czasów współczesnych.

Ta atrakcja Edynburga zawiera wystawy związane z historią medycyny i historią Szkocji, a także plany miasta i dokumenty historyczne. Jest to również dom dla owcy Dolly, pierwszego ssaka, który został sklonowany. Kolejną atrakcją jest kolekcja Jean Muir Collection składająca się z artefaktów, które Elton John zebrał podczas swoich licznych podróży po kraju. W muzeum znajduje się również zegar kinetyczny, który jest częścią obchodów milenijnych.

Zbiory muzeum obejmują wiele okazów i instrumentów medycznych, a także artefakty używane przez szkockich lekarzy. Kolekcje są podzielone na kategorie według rodzajów medycyny, instrumentów chirurgicznych, obrazów i innych. Mimo że jest to muzeum lekarskie, nadal oferuje możliwości edukacyjne dla studentów, pracowników medycznych i ogółu społeczeństwa. Jest to obowiązkowe muzeum w Edynburgu. Jest tu wiele do zobaczenia i nauczenia się.

Wystawa obejmuje całe 60 lat Doctora Who

Fani serialu telewizyjnego mogą świętować 60. rocznicę serialu dzięki ekscytującej nowej wystawie w National Museums Liverpool. Wystawa zawiera nigdy wcześniej nie widziane artefakty i doświadczenie zmiany głosu Daleka. Eksploruje powiązania między nauką i Dr Who, podróżami w czasie i przyszłością rasy ludzkiej. Wystawa zgłębia również tajemnice czarnych dziur, tuneli czasoprzestrzennych i innych form życia na innych planetach.

Wystawa skupia się na nauce stojącej za Doktorem Who i jest częścią inicjatywy BBC Studios „Worlds of Wonder”. Osiem stref tematycznych bada różne aspekty nauki, w tym podróże w czasie, genetykę i kosmos. Wystawa zawiera również oryginalne artefakty i zestawy z serialu oraz bada historię świata i kosmosu. Fani mogą tam również sprawdzić interaktywny Skarbiec Potworów.

The Who Shop oferuje wszystko, co związane z Władcą Czasu

W Londynie jest wiele wspaniałych sklepów, ale The Who Store od dawna cieszy się popularnością wśród fanów serialu Doktor Who. Ten sklep jest miejscem, do którego należy się udać, jeśli chcesz kupić jakiekolwiek zabawki lub towary związane z Doktorem Who. Możesz również przejrzeć kolekcję zabawek i towarów Doctor Who w innych lokalizacjach w Londynie. Możesz nawet kupić najnowsze zabawki i towary związane z Doktorem Who w samym muzeum. Warto odwiedzić muzeum, jeśli interesujesz się serialem.

The Who Shop oferuje tysiące przedmiotów związanych z popularnym brytyjskim serialem telewizyjnym. Można tu kupić wszystko, od koszulek i kubków po płyty DVD z wszystkimi odcinkami. Można nawet znaleźć autografy podpisane przez obsadę i ekskluzywne towary. Możesz nawet pozować ze swoim ulubionym Doktorem i złoczyńcami w galerii zdjęć! The Who Shop to świetne miejsce, aby znaleźć unikalne towary związane z Doktorem Who do swojego domu. The Who Shop znajduje się w Londynie i jest dostępny dla wszystkich z całego świata.

Dalekowie są na wystawie

Jeśli kiedykolwiek chcieliście zobaczyć Daleków, ta wystawa da wam taką szansę! Dalekowie, powracający wróg Doktora, zostali po raz pierwszy zauważeni w latach 50. ubiegłego wieku, ale dopiero w latach 70. zaczęto organizować ich wystawy. Dalekowie byli wypożyczani do wielu różnych miejsc, w tym na festyny i lokalne imprezy. Sami Dalekowie również byli wystawiani w specjalnym obszarze tematycznym poświęconym Dalekom.

Dalekowie wystawieni w Muzeum Doktora Who obejmują Daleka z serialu telewizyjnego „Remembrance of the Daleks”. Dalekowie zostali przedstawieni na dużych scenach na tle tła, które uzupełniało ich wygląd. Jeden Dalek, L1, zachował swoje ramię z „Remembrance” i tors manekina, podczas gdy Dalek z nieemitowanej historii Shada również był wystawiony. Dalekowie byli tak popularni, że Jane Asher upiekła nawet poświęcony im tort.

Muzeum Świata w Liverpoolu jest gospodarzem specjalnej wystawy świętującej 60. rocznicę serialu. Wystawa obejmuje oryginalną konsolę TARDIS, a także walizkę sonicznych śrubokrętów. Odwiedzający mogą nawet wejść do środka Daleka i przekształcić swój głos w dźwięk Daleka. Jest też szeroki na 15 metrów mural przedstawiający ikoniczne lądowanie Daleków w Liverpoolu. To z pewnością ucieszy każdego fana Doktora Who!

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne

Wystawa skupia się na nauce stojącej za Doktorem Who, która jest częścią serialu od 1963 roku. Wystawa obejmuje szeroki zakres tematów naukowych, od cudów podróży w czasie po możliwości technologiczne TARDIS. Badane są również nauki związane z serialem, w tym tajemnice czarnych dziur, pochodzenie życia i potencjał życia na innych planetach. Wystawa jest również bezpłatna do odwiedzenia, co jest świetną wiadomością dla fanów serialu.

Oprócz wystawy w muzeum znajduje się również Skarbiec Potworów, w którym fani mogą spotkać przeciwników Doktora. Ekspozycja ta dostarcza również informacji na temat nauki o kosmitach, a także historii przygód Doktora. Wystawa jest bezpłatna do odwiedzenia i jest warta wycieczki! Wystawa jest otwarta dla zwiedzających codziennie od 10:00 do 17:00. W tym muzeum odbywają się również bezpłatne wydarzenia specjalne dla fanów serialu, w tym rozmowy różnych sławnych fanów.

The TARDIS is on display

The Doctor Who Museum to londyńska instytucja poświęcona kultowemu serialowi science fiction. Prowadzone jest przez doświadczony zespół muzealników i jest wypełnione fascynującymi eksponatami. Oryginalne scenariusze i dokumenty produkcyjne można oglądać w szklanych gablotach. Kostiumy i rekwizyty są wystawione w nieoszklonych gablotach. Fotografowanie jest dozwolone. Fani klasycznego serialu uznają tę wystawę za szczególnie intrygującą. Warto się tu wybrać, zwłaszcza jeśli jest się fanem oryginalnej serii.

Fani serialu z przyjemnością poznają historię kultowej TARDIS. Ta wystawa śledzi historię kultowego programu telewizyjnego, od jego powstania w 1963 roku do jego dzisiejszego stanu. Wystawa jest pełna fascynujących eksponatów, które wyjaśniają, jak działa TARDIS i jak może podróżować między światami. Zwiedzający dowiedzą się również o nauce stojącej za ikonicznym niebieskim pudełkiem. TARDIS została po raz pierwszy użyta w latach 60. przez Doktora Who w serialu telewizyjnym „Doktor Who”.

Wystawa bada powiązania między Szkocją a Doktorem Who

W Muzeum Narodowym Szkocji rozpocznie się wystawa badająca powiązania między Szkocją a Doktorem Who. Wystawa ta, stworzona przez Sarner International, bada historię i naukę stojącą za serialem science-fiction. Zwiedzający będą mogli zobaczyć początki ikonicznej postaci, w tym niektóre z jej najsłynniejszych potworów. Inne eksponaty na wystawie obejmują szkice i prace koncepcyjne wykorzystane do stworzenia serialu.

Wystawa Doctor Who Worlds of Wonder została otwarta w Liverpoolu na początku tego miesiąca, a w grudniu pojedzie do Edynburga. Zawiera ona interaktywne elementy i wciągające doświadczenia oraz bada naukę stojącą za podróżami w czasie. Odniosła ogromny sukces, po premierze w Muzeum Świata w National Museums of Liverpool. Wystawa trwa do 30 października. W Liverpoolu również będzie czynna do 30 października. Jednak wystawa w Edynburgu będzie otwarta do 1 maja 2023 roku i oczekuje się, że będzie większa i lepsza.

Kolejny obszar wystawy bada powiązania między Doktorem Who a Liverpoolem. Odwiedzający mogą doświadczyć historii i nauki stojącej za podróżami w czasie i pochodzeniem TARDIS Doktora. Wystawa obejmuje również „Skarbiec potworów” i rzadkie artefakty zza kulis. Członkowie muzeum mają również prawo do bezpłatnego wstępu na wystawę. Znajduje się tam również specjalny pokój dedykowany fanom Doctora Who, w którym znajdują się niektóre z najbardziej ikonicznych postaci serialu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top