Muzea nowojorskie

Projekt domu przypominającego muzeum

Neue Galerie New York to muzeum poświęcone sztuce niemieckiej i austriackiej z początku XX wieku. Muzeum mieści się w William Starr Miller House przy 86 i Fifth Avenue w Nowym Jorku. Wśród jego godnych uwagi eksponatów znajdują się dzieła znanych artystów, w tym Pabla Picassa, Gustava Klimta. Oprócz imponującej kolekcji dzieł galerii, muzeum posiada również zbiór ponad 1400 obrazów wczesnomodernistycznych autorstwa artystów austriackich i niemieckich.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z szwajcaria.biz

Neue Galerie

Neue Galerie to muzeum w Nowym Jorku, w którym prezentowana jest sztuka niemiecka i austriacka z początku XX wieku. Muzeum to mieści się w William Starr Miller House przy 86th i Fifth Avenue. Podczas wizyty w muzeum możesz również odwiedzić sąsiadujące z William Starr Miller House apartamenty. Oba znajdują się na Piątej Alei i oferują widok na otaczające miasto. Jeśli szukasz artystycznej wycieczki z Nowego Jorku, możesz wybrać się do Neue Galerie.

Kiedy odwiedzisz Neue Galerie, pamiętaj, aby sprawdzić godziny pracy. Muzeum jest zamknięte w niektóre święta, ale pozostaje otwarte dla publiczności. Możesz również dojechać do muzeum autobusem. Autobus M86 kursuje wzdłuż Piątej Alei, ale możesz też dojechać do muzeum metrem. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie muzeum poza godzinami szczytu, ale pamiętaj, aby sprawdzić godziny otwarcia przed wyjściem.

Neue Galerie mieści się w dawnym William Starr Miller House, strukturze Beaux-Arts, która została otwarta 16 listopada 2001 roku. Muzeum zostało zaprojektowane przez Selldorf Architects i posiada księgarnię, sklep z projektami oraz dwie wiedeńskie kawiarnie. Jedna z nich, Cafe Sabarsky, była prowadzona przez Kurta Gutenbrunnera do 2020 roku. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Neue Galerie jako turysta czy mieszkaniec, na pewno będziesz się świetnie bawić.

Jeśli szukasz kulturalnego doświadczenia, które celebruje austriackie i niemieckie sztuki piękne, Neue Galerie jest warte odwiedzenia. Muzeum znajduje się na Museum Mile w Nowym Jorku, co oznacza, że jest częścią kulturalnego krajobrazu miasta. Budynek jest elegancką rezydencją z epoki złocenia beaux-arts. Zawiera imponującą kolekcję dzieł sztuki, w tym obrazów, rzeźb, zdjęć, manuskryptów i mebli.

Bauhaus

Muzeum Bauhausu, 86th i Fifth Avenue na Manhattanie, posiada dużą kolekcję dzieł modernistów, w tym znanych malarzy austriackich, takich jak Gustav Klimt. Wiele z nich charakteryzuje się żywymi kolorami i dekoracyjnymi wzorami, jak na przykład obraz Ericha Heckela „Dziewczyna z lalką”, który przywołuje na myśl Lolitę. Inną atrakcją jest udręczony pejzaż autorstwa Karla Schmnidta Rottluffa, w którym dom został włączony do sceny. W muzeum znajduje się również sklep z przedmiotami takimi jak Marcel Breuer i Ludwig Mies van der Rohe. Jest tu także kawiarnia prowadzona przez Kurta Gutenbrunnera, właściciela nowojorskiej restauracji Wallse.

Muzeum mieści się w zabytkowym budynku zaprojektowanym przez Waltera Gropiusa w 1928 roku. Oryginalny budynek ma prawie 5 000 stóp kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Obecnie muzeum prezentuje kompleksowy przegląd produktów Bauhausu. Kolekcja liczy ponad 49 000 obiektów. Stała ekspozycja muzeum jest zorganizowana według tematów, które odzwierciedlają historię Bauhausu. Muzeum Bauhausu jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w Nowym Jorku, więc zaplanuj odpowiednio swoją wizytę.

Wystawa śledzi początki szkoły Bauhaus, od jej uczniów do mistrzów. Znajduje się na niej również prototyp kultowego krzesła Wassily’ego Marcela Breuera. Wystawa pokazuje również, jak szkoła zakończyła działalność w 1933 roku, kiedy Hitler przejął władzę w Niemczech. Innymi słowy, nie ma nikogo, kto mógłby przypisać sobie zasługi za pracę wszystkich studentów Bauhausu. Jeśli jednak szukasz nowego sposobu na zrozumienie Bauhausu, to jest to miejsce dla Ciebie.

Muzeum Bauhausu to doskonały wybór dla miłośników sztuki. Zwiedzający mogą nie chcieć spędzić zbyt wiele czasu w muzeum, ale jest ono warte odwiedzenia. Muzeum prezentuje ponad 1000 dzieł, w tym rekonstrukcję projektu muralu autorstwa Kandinsky’ego dla Juryfree Kunstschau w Berlinie w 1922 roku. Kolorowe linie i wijące się małe formy są umieszczone na ciemnych ścianach. W salach rozbrzmiewa ścieżka dźwiękowa Mussorgskiego i Schoenberga.

Muzeum Żydowskie

Jako część nowojorskiej Museum Mile, Muzeum Żydowskie jest skarbem dla miłośników sztuki. Wystawy w muzeum obejmują okres od czasów starożytnych do współczesności. Do najważniejszych atrakcji należą cieszące się uznaniem międzynarodowe wystawy, indywidualne pokazy najlepszych artystów oraz wystawy poświęcone poszczególnym twórcom. W 1967 roku muzeum zaprezentowało prace Ala Helda, w tym jego monumentalny obraz „Greek Garden” o wymiarach 56 stóp na 86 stóp. Inną atrakcją tego sezonu było przedstawienie Pop Artu, „F-111”.

Pod koniec lat 70. muzeum zostało odnowione i rozbudowane, aby odzwierciedlić nowe idee dotyczące kultury żydowskiej. Oprócz stałych eksponatów, muzeum gości rotacyjne wystawy czasowe, w tym dzieła amerykańskich i izraelskich artystów. Ponadto muzeum posiada galerię dla dzieci. W muzeum mieści się również Russ & Daughters, restauracja z koszernymi przysmakami na Lower East Side. Kiedy już skończysz zwiedzanie muzeum, wpadnij na szybką przekąskę lub pyszny koktajl do ich placówki w Uptown.

Muzeum Żydowskie 86th and Fifth Avenue oferuje szeroki zakres wydarzeń. Muzeum współprodukuje New York Jewish Film Festival z Film at Lincoln Center. Organizowane są tu wystawy prac artystów żydowskich z całego świata. Podczas 31. Nowojorskiego Festiwalu Filmów Żydowskich można obejrzeć seans w Walter Reade Theater w Film at Lincoln Center lub wziąć udział w imprezie ulicznej Museum Mile Festival Fifth Avenue open house.

Muzeum oferuje bezpłatny wstęp w soboty i jest bardzo popularne wśród izraelskich turystów. Wstęp jest stosunkowo niedrogi, a wartość kolekcji muzeum przekracza koszty. Zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o historii i kulturze żydowskiej z programów edukacyjnych muzeum. Późną jesienią muzeum będzie gościć wystawę Marc Chagall, która potrwa do początku 2014 roku.

Cooper-Hewitt National Museum of Design

Nowa wystawa inauguracyjna w Cooper-Hewitt National Museum of Design będzie badać, jak zmieniło się nasze codzienne życie. Na wystawie znajdzie się 700 obiektów i będzie ona badać praktycznie każdy aspekt designu. Zwiedzający będą mogli zaangażować się w proces twórczy poprzez doświadczanie skomplikowanych form i żywych kolorów. Kuratorem wystawy jest Cynthia E. Smith, kuratorka odpowiedzialnego społecznie designu. Są też trzy nowe galerie poświęcone edukacji w zakresie projektowania i odpowiedzialności społecznej.

Kampus Cooper-Hewitt National Museum of Design posiada certyfikat LEED Silver. LEED to wiodący program dla budynków, który ma na celu poprawę wydajności ludzi i środowiska. Projekt ten rozpoczął się na etapie planowania renowacji w 2006 roku i obejmuje kilka strategii projektowania ekologicznego. Obejmują one maksymalizację wydajności energetycznej, zakup materiałów elektrycznych z certyfikatem „Green-e”, zmniejszenie zużycia wody i poprawę łączności ze społecznością. Poza rozwiązywaniem problemów związanych z ochroną środowiska, projekt zawiera również innowacyjne technologie w celu poprawy doświadczenia zwiedzających.

Nowa wystawa Making Design będzie zawierała ponad 350 obiektów i badała ewolucję projektowania od jego skromnych początków jako college’u. The Hewitt sisters’ Collect opowie historię kobiet, które stworzyły muzeum, wzorowane na V&A w Londynie i Musee des Arts Decoratifs w Paryżu. Kolejna wystawa, Lockwood de Forest i Frederic Church: The Passion for Indian Arts in the Late 19th Century

Galerie na czwartym piętrze poświęcone są rotacyjnym prezentacjom obiektów z jego kolekcji. Kolekcja muzeum liczy ponad 210 000 obiektów. Na czas trwania wystawy w całym budynku będzie można obejrzeć nową wystawę „Nature by Design”. Ekspozycja ta obejmuje okres od XVI wieku do współczesności i zawiera między innymi tkaniny, meble, wzorniki i biżuterię. Wystawa pokazuje, jak projektanci interpretowali bogate piękno natury w swoich kreacjach.

Museum for African Art

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bogatych praktykach artystycznych Afryki, odwiedź Museum for African Art przy 86th i Fifth Avenue w Waszyngtonie. Muzeum znajduje się na National Mall pomiędzy Arts & Industries Building a Sackler Gallery of Art. Do muzeum można również dotrzeć przez Independence Avenue. W jego głównej sali wystawowej znajdują się prace ponad 60 współczesnych artystów afrykańskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sztuce afrykańskiej, zatrzymaj się w Muzeum na bezpłatną wycieczkę i poznaj różnorodne tradycje cywilizacji afrykańskiej.

Muzeum Sztuki Afrykańskiej, pierwotnie znane jako Centrum Sztuki Afrykańskiej, zostało otwarte w 1984 roku. W 1993 roku przeniosło się do większej siedziby w SoHo, a w 2002 roku otworzyło nową placówkę w Queens. Chociaż jego stała kolekcja jest niewielka, muzeum skupia się na wystawach objazdowych. Do tej pory zorganizowało prawie 70 wystaw objazdowych. Zwiedzający mogą poznać sztukę i kulturę afrykańską poprzez jej unikalne kolekcje, od starożytnych po współczesne.

Budynek i programy Centrum Afrykańskiego poszerzyły parametry historii sztuki afrykańskiej i są uważane za przełomowe w swojej dziedzinie. Programy edukacyjne i publiczne muzeum skierowane są do wszystkich grup społecznych, od dzieci po osoby starsze. Różne wystawy i wykłady przyciągają do muzeum miłośników sztuki afrykańskiej, studentów i artystów. Muzeum oferuje również programy skierowane do afrykańskich artystów i kolekcjonerów. Należy zauważyć, że muzeum znajduje się w środowisku miejskim, więc sztuka afrykańska jest bardziej dostępna dla wszystkich ludzi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top