Muzeum Polin w Warszawie, Polska

Muzeum Polin w Warszawie, Polska

Jeśli planujesz wycieczkę do Warszawy, Polska, może warto zainwestować w muzeum Polin. Muzeum jest skarbem kultury i jest domem dla wielu fascynujących wystaw, w tym stałej wystawy „1000 lat historii Żydów polskich.” Jeśli interesujesz się sztuką i architekturą, możesz chcieć sprawdzić wystawę Na żydowskiej ulicy, która bada historię polskich Żydów za pomocą techniki wideo i montażu mimetycznego.

Inwestowanie w muzeum polin

Nowe polskie muzeum POLIN poświęcone jest historii Żydów polskich. Zostało otwarte 28 października 2014 r., a w uroczystości wzięli udział prezydent Izraela Reuwen Riwlin i ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski. W 2016 roku zdobyło nagrodę Europejskiego Muzeum Roku. Muzeum stało się głównym celem turystycznym w kraju. Jeśli interesujesz się historią polskich Żydów, możesz rozważyć inwestycję w muzeum POLIN.

W mieście takim jak Warszawa, inwestowanie w kulturę może być świetnym sposobem na wspieranie miejskiej społeczności żydowskiej. Muzeum POLIN celebruje 1000 lat historii polskich Żydów i znajduje się w dzielnicy związanej z warszawską społecznością żydowską. Jego imponujący nowy budynek, zaprojektowany przez fińskie studio Lahdelma & Mahlamaki, został nagrodzony Chicago Athenaeum International Architecture Award podczas budowy w 2008 roku. Muzeum posiada również Wirtualny Sztetl, Centrum Informacyjne, Program Edukacji Globalnej oraz Muzeum na Kółkach.

Wystawa stała „1000 lat historii Żydów polskich”

Muzeum Żydowskie w Polsce otworzyło nową wystawę stałą „1000 lat historii Żydów polskich”. Ekspozycja ta zajmuje cztery tysiące metrów kwadratowych i wyjaśnia bogate dziedzictwo, życie i kulturę żydowską w Polsce. Galerie przedstawiają kolejne etapy historii polskich Żydów, od wczesnego okresu do Holokaustu. Na wystawie prezentowane są również fragmenty historii polskich Żydów, w tym pomnik Bohaterów Getta, który został poświęcony ofiarom nazistowskiego Holocaustu.

Wystawa stała „1000 lat historii Żydów polskich” znajduje się na kondygnacji piwnic muzeum. Wystawa opowiada o dziejach ludności żydowskiej w Polsce od średniowiecza do czasów współczesnych. Na parterze i pierwszym piętrze muzeum znajduje się wielofunkcyjne audytorium mieszczące 480 osób, centrum edukacyjno-informacyjne, pokój dziecięcy oraz sklepik muzealny. W muzeum znajduje się również restauracja serwująca dania kuchni żydowskiej.

Muzeum znajduje się w dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie, w której niegdyś mieszkali Żydzi. Przyczynia się do zrozumienia między Polakami i Żydami. Muzeum jest również ważnym miejscem spotkań dla ludności żydowskiej i innych grup zainteresowanych kulturą żydowską. Muzeum zostało otwarte w październiku 2014 roku i już zyskuje popularność. Jego wystawy i interaktywne eksponaty z pewnością sprawią, że poczujesz się zarówno zafascynowany, jak i oświecony.

Muzeum Szombathely Holocaust Memorial Museum zostało zainaugurowane podczas miejskiego dnia pamięci o Holokauście. Eksponaty dotyczące Zagłady obejmują historyczne dokumenty i przedmioty rytualne. Inny eksponat w muzeum odtwarza życie typowej rodziny żydowskiej w XIX i na początku XX wieku. Instalacja odtwarza codzienne życie typowej rodziny żydowskiej w przeddzień szabatu.

Na żydowskiej ulicy

Muzeum posiada osiem galerii, z których każda dotyczy konkretnego okresu w historii Żydów. Każda galeria zawiera relacje z pierwszej ręki i fotografie osób, które mieszkały na danym obszarze. Zwiedzający mogą również angażować się w ekspozycję poprzez wyświetlacze multimedialne i materiały audiowizualne. Zwiedzający mogą również obejrzeć zrekonstruowany drewniany dach synagogi. Muzeum oferuje bogaty program kulturalny, który ma na celu wspieranie pozytywnego dialogu w społeczności polskiej.

Nazwa muzeum, POLIN, oznacza „Polska”, czyli „Tu odpoczywasz”. Muzeum stoi na historycznym placu, na którym w czasie II wojny światowej znajdowało się żydowskie getto. W muzeum znajduje się pomnik Bohaterów Getta. Oprócz ekspozycji stałych w muzeum znajduje się centrum edukacyjne, sala zabaw dla dzieci, kawiarnia, a w przyszłości restauracja koszerna.

Zbiory Muzeum POLIN są bogate i różnorodne, od dzieł sztuki artystów współczesnych po przedmioty wykonane ręcznie. Oprócz stałej kolekcji w muzeum odbywają się wystawy, konferencje, rezydencje naukowe i artystyczne. Dzięki temu muzeum służy jako żywe miejsce dyskusji, a jednocześnie szerzy wiedzę o historii Żydów. Kolekcja jest także okresowo aktualizowana. W jego zbiorach znajdują się także artefakty opowiadające o ocalałych z Holokaustu.

Galeria poświęcona historii Żydów opowiada o społeczności żydowskiej w Polsce od wyzwolenia kraju do czasów współczesnych. W czasie Holokaustu Żydzi stanęli przed wyborem: pozostać w kraju lub go opuścić. Ci, którzy pozostali, zaangażowali się w odbudowę kraju i jego społeczności żydowskiej, zachowując pamięć o ofiarach. W muzeum znajduje się również wystawa poświęcona historii pomnika Bohaterów Getta, który powstał w 1948 roku.

Eksponaty w muzeum

„Polin” to skrót od Polska, a Muzeum Historii Żydów Polskich znajduje się na warszawskim Muranowie, gdzie niegdyś Żydzi byli bardzo liczni i dobrze prosperowali. W latach przed II wojną światową na tym terenie znajdowało się jedno z największych gett na świecie, ale dziś zostało ono przekształcone w olśniewające muzeum. Mimo nietypowej nazwy, eksponaty muzeum są niesamowicie przytłaczające.

Zwiedzający mogą poznać żydowską historię Polski poprzez różne galerie, z których każda zajmuje się inną epoką. Legenda głosi, że pierwsi Żydzi migrujący do Polski pochodzili z lasów króla Mieszka. Żydzi usłyszeli hebrajskie słowo „Polin”, które tłumaczy się jako „odpocznij tutaj”. Nazwa ta stała się później słowem oznaczającym Polskę, a muzeum zostało nazwane od niej. Jeśli byłeś w jakimkolwiek innym muzeum w Polsce, prawdopodobnie rozpoznasz nazwę miasta.

Muzeum POLIN zostało otwarte 28 października 2014 roku. W uroczystości wzięli udział ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz prezydent Izraela Reuwen Riwlin. W kwietniu 2016 r. otrzymało ono nagrodę Europejskiego Muzeum Roku.

II Rzeczpospolita uważana jest za drugi złoty wiek polskich Żydów. W muzeum znajduje się galeria, w której zwiedzający mogą wejść w fasady kamienic. Mogą poznać bogate życie kulturalne II RP i zmagania ze zwykłym życiem w prowincjonalnym mieście. W muzeum znajduje się również pamiętnik Adama Czerniakowa, przywódcy żydowskiego. Galeria ta zapewnia unikalne spojrzenie na życie ludności żydowskiej w Polsce podczas II wojny światowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top