Szybki przewodnik po Muzeum Jana Pawła II

Jeśli nigdy nie byłeś w Muzeum Jana Pawła II, to wiele tracisz. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę. Znajdziesz tu 450 dzieł sztuki, jedenaście działów tematycznych i kasę biletową. Oto krótki przewodnik. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym muzeum w Warszawie. Najlepszy czas na wizytę? W miesiącach zimowych muzeum jest otwarte codziennie od 10.00 do 20.00.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym morze.net

450 dzieł sztuki

Muzeum Poroczyńskiego łączy ponad 450 dzieł sztuki z tradycji zachodnioeuropejskiej. Część obrazów pochodzi z XIV wieku, a najmłodsze są z XX wieku. Obrazy prezentowane są w sześciu tematycznych salach wystawowych, w tym w salach poświęconych impresjonistom i tematyce biblijnej. Najpopularniejsze obrazy eksponowane w muzeum to Matka Boska z Dzieciątkiem Jezus autorstwa Gersona oraz Chrzest Litwy Vincenta van Gogha.

Jedenaście działów tematycznych

W Muzeum Katolickim w Polsce znajduje się dwanaście działów tematycznych, które dostarczają szczegółowych informacji o życiu patrona. Wystawa podkreśla rolę Kościoła katolickiego w zachowaniu polskiej tożsamości kulturowej i narodowej, a także w obaleniu komunizmu. Jest też część poświęcona uwięzieniu prymasa Wyszyńskiego. Wszystkie te strefy dają możliwość poznania osobistych przekonań i wartości patrona.

Lokalizacja w Warszawie

Lokalizacja muzeum Jana Pawła II w Warsee znajduje się w samym centrum miasta. Muzeum to posiada ponad 400 eksponatów i mieści się w dawnych budynkach Banku Narodowego i giełdy. W muzeum znajduje się największa kolekcja sztuki polskiej w mieście. Można tu znaleźć kopie europejskich arcydzieł. Znajdują się w nim również eksponaty papieża Jana Pawła II. Muzeum jest warte odwiedzenia i na pewno będziesz chciał spędzić tu trochę czasu.

Muzeum znajduje się w Centrum Opatrzności Bożej, które jest głównym ośrodkiem religijnym i kulturalnym Warszawy. Muzeum zawiera kilka dzieł sztuki z życia polskiego papieża i jest jednym z największych w kraju. Powierzchnia wystawowa muzeum wynosi 2000 m2. Znajdują się w nim wystawy dotyczące twórczości, życia i wydarzeń patrona od 1901 do 2005 roku. Posiada również plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów i bezpłatne Wi-Fi.

Kasa biletowa

Muzeum posiada nowoczesny system audioguide, który jest dostępny do pobrania. System ten poprowadzi Cię po wystawie stałej muzeum. Przed zwiedzaniem należy mieć wydrukowaną kopię vouchera. Bilet można również zakupić w oddziale muzeum. Muzeum przyjmuje vouchery od dostawców. Należy pamiętać, że muzeum nie ponosi odpowiedzialności za skutki wpisania nieprawdziwych danych w formularzu zamówienia.

Sprzedaż biletów może odbywać się poprzez system internetowy, który oferuje bezpłatne bilety i jest dostępny na wszystkie wydarzenia. Muzeum zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby biletów na poszczególne wydarzenia i może wymagać złożenia osobnego zamówienia. Cena biletów podana jest w złotych polskich i zawiera podatek VAT. Jeśli chcą Państwo otrzymać fakturę VAT, podczas składania zamówienia należy wybrać opcję „Faktura VAT”. Po wprowadzeniu wymaganych danych muzeum prześle Państwu fakturę VAT, zgodnie z kodem podatkowym SS5.