Muzeum 82. ulicy w Nowym Jorku

Muzeum 82. ulicy w Nowym Jorku

Planując dzień w Nowym Jorku, koniecznie sprawdźcie festiwal Museum Mile. Jeśli nie znasz tej okolicy, Moovit i Uber to świetne opcje poruszania się po mieście. Ponadto, wycieczka do Met Museum będzie edukacyjnym doświadczeniem, ponieważ będziesz miał okazję zobaczyć największą na świecie kolekcję sztuki. Muzea znajdujące się w tej okolicy to Metropolitan Museum of Art i Muzeum Guggenheima.

Museum Mile Festival

W najbliższy wtorek, 14 czerwca, do Nowego Jorku zawita Museum Mile Festival. Coroczny festiwal zgromadzi pod jednym dachem ponad osiem muzeów na wieczór z darmowym wstępem – cytat ten jest rezultatem analiz redakcji serwisu Piękny wygląd. Od 82. do 105. ulicy Piąta Aleja będzie zamknięta dla ruchu, a piesi są zachęcani do skorzystania z darmowego wstępu. Na festiwalu nie zabraknie muzyki na żywo, zajęć plastycznych dla dzieci i sprzedawców jedzenia. Museum Mile to doskonałe miejsce do odwiedzenia z rodziną tego lata.

„Museum Mile” to odcinek Piątej Alei pomiędzy 82. a 104. ulicą na Manhattanie. Na tym odcinku Piątej Alei znajduje się wiele najbardziej znanych muzeów sztuki i innych instytucji związanych ze sztuką piękną. Każdego roku muzea na tym odcinku organizują Museum Mile Festival, bezpłatne wydarzenie, które zaprasza publiczność do zwiedzania swoich kolekcji i podziwiania występów na żywo. W ciągu ostatnich 20 lat Festiwal przyciągnął ponad milion odwiedzających.

Festiwal jest częścią Festival of New York, który gromadzi ponad 200 różnorodnych organizacji, aby świętować sztukę. Odbędzie się on od Memorial Day do Labor Day 2022 i obejmuje wiele bezpłatnych działań i wydarzeń. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową: www.museummilenyc.org. Oprócz uczestniczących muzeów, na Festiwalu będzie można usłyszeć muzykę na żywo, stację tworzenia sztuki dla dzieci i wiele innych.

Moovit

Uzyskaj wskazówki, rozkłady jazdy i inne informacje dzięki bezpłatnej aplikacji tranzytowej Moovit. Pobierz ją na komputer, laptop, tablet lub telefon komórkowy. Moovit to popularny sposób przemieszczania się – a do tego można go pobrać za darmo! Moovit ma miliony użytkowników i jest idealnym towarzyszem podróży do muzeów, teatrów i innych miejsc. Aplikacja Moovit jest dostępna w sklepie Microsoft Store – Fifth Avenue, można też wyświetlić mapy innych pobliskich miejsc.

Najbliższa stacja metra znajduje się na 81st St & 5th Ave. Jeśli planujesz jechać metrem, możesz tam dotrzeć w około 3 minuty. Przystanek autobusowy również znajduje się w odległości spaceru. Na Manhattanie jest kilka linii autobusowych, w tym pociąg L. Moovit pomoże Ci znaleźć najlepszą trasę dla Twojej podróży. Moovit pomoże Ci również znaleźć najlepszy parking w pobliżu – wystarczy, że klikniesz na „Get directions”, aby rozpocząć.

82nd 5th ave

Museum 82nd Street znajduje się na Manhattanie w Upper East Side, dzielnicy znanej jako „Museum Mile”. Ten odcinek Piątej Alei posiada jedną z najgęstszych ekspozycji kultury na świecie. Na odcinku alei znajduje się dziewięć muzeów o długości niemal dokładnie jednej mili. Najsłynniejsze z tej grupy jest Metropolitan Museum of Art, które zajmuje powierzchnię ponad 31 boisk piłkarskich i mieści ponad 2 miliony dzieł sztuki.

Muzeum Miasta Nowego Jorku jest najstarszym muzeum przy Piątej Alei. Otworzyło swoje drzwi w 1923 roku i mieści się w oszałamiającym budynku, który kiedyś był prywatną rezydencją. W bogatej kolekcji sztuki muzeum znajdują się m.in. odtworzenia pokoi w domu Johna D. Rockefellera. Można tu również znaleźć eksponaty związane z portem morskim miasta. Muzeum Miasta Nowy Jork oferuje zwiedzanie z przewodnikiem w środy o 14:00. Jest ono również otwarte codziennie.

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku jest najczęściej odwiedzanym muzeum w mieście. Oferuje ono kolekcje z ponad pięciu tysięcy lat kultury. Zwiedzający mogą korzystać z trzydziestu dwóch wystaw specjalnych rocznie i serii publicznych wycieczek z przewodnikiem. Edukatorzy i kuratorzy opracowali przewodnik audio, który zawiera 100 godzin komentarza. W muzeum znajdują się również lokale gastronomiczne i oficjalny sklep muzealny. Jeśli nie masz czasu na zwiedzanie całego muzeum, zajrzyj na jego stronę internetową.

Muzea

Muzeum Piątej Alei znajduje się na północno-wschodnim rogu Piątej Alei i 81. ulicy. Muzeum to posiada bogatą kolekcję sztuki od starożytności do czasów współczesnych. Oferuje ono również wycieczki z przewodnikiem po stałych zbiorach. Wycieczki z przewodnikiem dostępne są również w weekendy. Muzeum jest zamknięte w poniedziałki i wybrane święta. Poza stałą kolekcją, muzeum organizuje również rotacyjne wystawy specjalne.

Muzeum Żydowskie to kolejne popularne muzeum na tym odcinku Piątej Alei. Otwarte w 1904 roku muzeum powiększyło się ze skromnej kolekcji 26 obiektów do ponad 27 000 obecnie. Eksponaty w Muzeum Żydowskim skupiają się na kulturze i sztuce żydowskiej, w tym na obrazach, rzeźbach i instalacjach. Przewodniki audio są dostępne bez opłat. W soboty zwiedzanie jest ograniczone do wystaw bieżących i stałych. Eksponaty interaktywne są nieczynne w soboty.

Jeśli masz ochotę na sztukę wysokiej klasy, koniecznie zatrzymaj się przy Museum Mile. Na tym odcinku Piątej Alei znajduje się osiem światowej sławy muzeów. Znajdziesz tu arcydzieła Cezanne’a, Moneta, Picassa, Vermeera i Warhola. A jeśli jesteś głodny, jest tu wiele muzealnych kawiarni, które zaspokoją Twoje pragnienia.

Restauracje

Jeśli szukasz miejsca, aby coś przekąsić podczas wizyty w Met Museum, dzielnica Upper East Side jest pełna wspaniałych opcji. Znajdziesz tu kilka świetnych restauracji tuż przy muzeum i kilka dobrych wyborów w jego obrębie. Oto kilka świetnych restauracji w pobliżu muzeum 82nd 5th Ave. Znajdziesz tu ceny od 11 do 30 dolarów za jedno entree. Na tej liście każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno znajdziesz posiłek, który zmieści się w Twoim budżecie.

Świetne opcje śniadaniowe w pobliżu muzeum znajdziesz w Untitled, nowoczesnej restauracji z oknami od podłogi do sufitu i wysokimi sufitami. Jedzenie w Untitled jest najwyższej klasy, a wystrój jest czysty i nowoczesny. Znajdziesz tu świetne menu na brunch. Jeśli wolisz zjeść posiłek rzemieślniczy, udaj się do P.S. Kitchen, która przekazuje 100 procent swoich zysków na cele charytatywne. Znajdziesz tu pomysłowe dania kuchni południowej i opcje wegańskie.

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, rozważ zatrzymanie się w Museum of Ice Cream, które mieści się przy 558 Broadway. Muzeum otwiera trzy piętra nowych koncepcji, w tym muzeum lodów. Spodziewaj się, że znajdziesz tu mnóstwo lodów. Znajdziecie tam również kilka ciekawych dzieł sztuki na wystawie. To zdecydowanie warte odwiedzenia. A jeśli szukasz smacznego posiłku, aby towarzyszyć muzeum, wypróbuj nową restaurację muzeum.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top