Jak zrobić więcej Prismatic Shards w Stardew Valley

Albuquerque's Antiques Mile

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić więcej Prismatic Shards w Stardew Valley, oddaj rzadkie przedmioty do muzeum. Gunther nagrodzi Cię Prismatic Shards za rzadkie przedmioty. Możesz nawet sprzedać rzadkie przedmioty w muzeum za Prismatic Shards. Wielu graczy donosiło jednak, że proces ten nie jest łatwy. Oto kilka porad i wskazówek, które mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać darowizny.

Gunther nagradza za każde pięć ofiarowanych przedmiotów

Istnieją różne sposoby na wniesienie wkładu do muzeum – część ta została przygotowana przez zespół serwisu diy-lab.pl. Muzeum rozpocznie się z pustą kolekcją, a ty możesz przekazać artefakty i minerały rozmawiając z Guntherem w środku. Nagrodzi Cię on wtedy przedmiotami, które będziesz mógł wystawić w swoim muzeum. Każdy z przedmiotów ma swoją własną, unikalną wartość, a nagrody możesz zdobyć, ofiarowując bardziej rzadkie przedmioty. Lista przedmiotów, które możesz ofiarować, znajduje się poniżej.

Możesz również podarować Guntherowi prezenty, takie jak Triple Shot Espressos. Robi się je z trzech kaw, które są dostępne w Muzeum. Przedmiot ten ma jednak krótki efekt, bo trwa tylko kilka minut. Gunther prawdopodobnie kazałby Ci go wypić samemu. Jeśli jednak nie masz czasu na wypicie jej samemu, zawsze możesz ją kupić w Kasynie.

Innym sposobem na zarobienie złota jest uprawa Melonów. Aby je zebrać, musisz kupić kilka nasion. Kilka nasion przyniesie Ci duże zyski. W tym przypadku możesz kupić jedną z nich za 320 złota, a sprzedać ją nawet za 350 złota. Możesz nawet zrobić z nich pikle! Zysk będzie jeszcze większy, jeśli użyjesz profesji Artisan.

Nagrody za rzadsze nabytki / kombinacje darowizn

Podczas gry gracze mogą oddawać przedmioty do muzeum Stardew Valley, aby mieć szansę na zdobycie jednej z kilku nagród. Te dary mogą pojawić się w skrzyniach skarbów rybackich lub pod ziemią w kaflach oznaczonych robakami. Gracze mogą zabrać te przedmioty do muzeum, aby zdobyć nagrodę lub sprzedać je z zyskiem. Alternatywnie, mogą ofiarować artefakt, kamień szlachetny lub rzadką rudę.

Gracze mogą ofiarować przedmioty do Muzeum, aby otrzymać rzadkie nagrody za ukończenie partii w grze. Gracze mogą również ofiarować przedmioty, aby otrzymać unikalne nagrody. Gracze mogą również zdobywać nagrody poprzez zapełnianie galerii i biblioteki Muzeum. Jednak niektóre z przedmiotów dostępnych do oddania są rzadsze niż inne, więc koniecznie zastosuj się do poniższych wskazówek, jeśli chcesz zdobyć rzadsze lub bardziej wartościowe nagrody z Muzeum. Artefakty

można sprzedać za Prismatic Shards Artefakty

są rzadkie i cenne w Stardew Valley. Można je sprzedać w Muzeum za Prismatic Shards lub podarować innym osobom. Są jednak lepsze sposoby na wykorzystanie artefaktu i otrzymanie jego unikalnych nagród. Weterani zalecają, aby sprzedawać te przedmioty dla bardziej powszechnych nagród, zamiast używać ich do craftingu. Istnieje wiele artefaktów, które można znaleźć w grze.

Istnieją dwa osiągnięcia, które możesz zdobyć zbierając artefakty w grze. Zdobycie artefaktów z Pustyni Calico wymaga użycia motyki do jej wykopania. Po znalezieniu tych przedmiotów, musisz wejść z nimi w interakcję i sprzedać je za Prismatic Shards. Shardy te mogą zostać użyte do ulepszenia broni Galaxy w Kuźni.

Prismatic Shards można również znaleźć poprzez wydobywanie Iridium Nodes oraz zabijanie Mumii i Serpentów. Prismatic Shard można również znaleźć poprzez barwienie artefaktów lub poprzez wydobywanie Iridium Nodes. Prismatic Shards możesz również znaleźć w domach Haley i Emily.

Oddawanie artefaktów to kolejny sposób na otrzymanie nagród z Muzeum. Jeśli chcesz je sprzedać za Prismatic Shards, możesz skorzystać z Muzeum, aby sprzedać je za Prismatic Sharrds. Istnieją również specjalne nagrody za zebranie pewnych typów artefaktów i ukończenie pewnych kamieni milowych. Te kamienie milowe to pierwszy krok do odblokowania statuetki Solid Gold Lewis.

Oddanie do muzeum vs. sprzedaż stardew

Oddanie do muzeum może wydawać się dobrym sposobem na zwiększenie zapasów stardew, ale w rzeczywistości może być bardzo czasochłonne. Chociaż zawsze możesz sprzedać swoje dodatkowe stardew, może się okazać, że oddanie ich do muzeum jest lepszym sposobem na uzyskanie jak największej ilości doświadczenia. Oprócz wzbogacenia muzeum, darowizna da ci natychmiastowy zysk! W Stardew Valley gracze mogą otrzymać nagrody za oddanie swoich skarbów i artefaktów.

Możesz sprzedać niektóre ze swoich artefaktów, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, lub możesz przekazać je do Muzeum za niewielką ilość złota. Istnieje wiele sposobów na zarobienie pieniędzy w Muzeum, w tym oddanie pewnych przedmiotów i ukończenie Kolekcji. Guther nagrodzi Cię za Twoje wysiłki, zlecając Ci pomoc w uzupełnianiu półek i odnajdywaniu Zaginionych Książek. Jest to dobry sposób na zarobienie dodatkowej gotówki!

Wspieranie Muzeum ma wiele korzyści. Muzeum stale się rozwija i chce, aby Twoje datki pomogły. Są nagrody za powiększanie kolekcji, oddawanie pewnych minerałów i pomoc kowalowi w znalezieniu konkretnego artefaktu. Jednak po oddaniu gwiezdnej gwiazdy, możesz nie mieć dostępu do artefaktu po jego oddaniu. Co więcej, możesz otrzymać nagrodę, jeśli zwrócisz resztę przedmiotów do muzeum.