Przewodnik po Luwrze

Przewodnik po Luwrze

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Luwrze, możesz sprawdzić nasz przewodnik po Luwrze. Zabierzemy Cię w podróż po tym znanym na całym świecie muzeum i opowiemy o wszystkim, od kawiarni Marly po galerie egipskie. Dowiesz się również więcej o różnych skrzydłach i co powinieneś zobaczyć. I nie zapomnij sprawdzić naszej listy rzeczy obowiązkowych.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z winieta.eu

Le Cafe Marly

Le Cafe Marly to słynna paryska instytucja położona pod arkadami Muzeum Luwru. Z jej tarasu rozciąga się widok na Piramidę i Dwór Napoleona, a z jadalni Napoleona III rozciąga się niesamowity widok. Do tej ekskluzywnej kawiarni zjeżdżają zarówno celebryci, jak i turyści. Serwuje się tu śniadanie, lunch i kolację. Obsługa jest niepewna, a jedzenie takie sobie. Jeśli szukasz dobrego śniadania w sercu Paryża, nie szukaj dalej niż ta historyczna instytucja.

Ta paryska restauracja serwuje dania kuchni kontynentalnej i jest otwarta 24 godziny na dobę. Można tu zjeść nawet bez płacenia za wstęp do Luwru. Kawiarnia oferuje ciągłą obsługę i oferuje śniadanie codziennie od 8 rano do południa. Typowe pozycje śniadaniowe to viennoiseries, rogaliki z masłem dżemem i miodem oraz świeżo wyciskane soki. Bufet w kawiarni kosztuje od 2020 roku 19 EUR za osobę.

W Cafe Marly serwowane są dania kuchni francuskiej, zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. W menu znajdują się klasyczne francuskie potrawy, takie jak bekon i salona, a także wybór dań wytrawnych. W menu znajduje się również deser, w którym można znaleźć wybór pysznych macarons i serników. Le Cafe Marly serwuje również szampana i białe wino. Obsługa jest zarówno swobodna, jak i formalna, więc można oczekiwać, że kelner spełni każde życzenie.

Mieszcząca się na pierwszym poziomie skrzydła Denon, Cafe Mollien wychodzi na galerie malarstwa francuskiego. Kawiarnia serwuje śniadania, kanapki i szybkie przekąski. Można tu zjeść tradycyjne francuskie śniadanie kontynentalne, a także wybrać z menu bajgle z makiem i limonkę Kaffir. Do dyspozycji Gości jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, wysokie krzesełka dla dzieci oraz udogodnienia dla wózków inwalidzkich. To świetne miejsce, by coś przekąsić przed lub po długim dniu zwiedzania Luwru.

Skrzydło Denona

Skrzydło Denona w Muzeum Luwru to oszałamiająca przestrzeń, w której można znaleźć niektóre z najsłynniejszych obrazów świata. Na pierwszym piętrze można znaleźć słynną Mona Lisę lub podziwiać dzieła włoskich mistrzów. Skrzydło Denon jest również domem dla niektórych z najbardziej znanych obrazów na świecie, w tym dzieł Botticellego, Da Vinci i Caravaggio.

Luwr ma trzy skrzydła, każde podzielone na cztery piętra. Galerie w każdym skrzydle cieszą oczy. W skrzydle Denon znajduje się słynna Mona Lisa, a także dzieła światowej sławy francuskich malarzy i włoskich rzeźbiarzy. W skrzydle Sully znajduje się Wenus z Milo, duża kolekcja egipskich antyków oraz pozostałości średniowiecznych budynków Luwru. W skrzydle Richelieu znajdują się luksusowe apartamenty Napoleona III, dziedziniec z przeszklonym dachem oraz dzieła sztuki holenderskiej.

Podczas gdy skrzydła Sully i Denon nie są duże, oba są domem dla niektórych z najbardziej znanych dzieł muzeum. W skrzydle Sully znajduje się Wenus z Milo, jak również Siedzący Skryba, wśród innych słynnych egipskich posągów. W skrzydle Sully znajdują się również dzieła sztuki z czasów starożytnego Egiptu i Grecji. Oprócz Wenus z Milo, w obu skrzydłach Luwru znajdują się inne dzieła sztuki.

Muzeum Luwru jest prawdopodobnie najsłynniejszym muzeum na świecie i znajduje się w najbardziej centralnej części stolicy Francji. Zawiera ponad 35 000 dzieł sztuki ze wszystkich czasów i cywilizacji, Luwr posiada niezrównaną kolekcję dzieł sztuki. Od VI wieku p.n.e. do XIX wieku n.e., Luwr jest naprawdę znanym na całym świecie miejscem, które warto odwiedzić. Chociaż muzeum jest ogromne, nie wydaje się, by mogło pomieścić wszystkie dzieła sztuki, które zawiera.

Galeria Starożytności Greckich, Etruskich i Rzymskich

Znajdujący się w Muzeum Luwru, Dział Starożytności Greckich, Etruskich i Rzymskich prezentuje jedne z najbardziej wykwintnych artefaktów ze starożytnej Grecji i Rzymu. Dział ten jest domem dla niektórych z najbardziej oszałamiających dzieł sztuki na świecie, począwszy od sztuki okresu cykladzkiego do upadku Imperium Rzymskiego. Muzeum podzielone jest na trzy piętra. Możesz wybrać, aby zobaczyć pierwsze lub drugie piętro Galerii Starożytności Greckich, Etruskich i Rzymskich.

W Dziale Antyków Greckich, Etruskich i Rzymskich znajdują się liczne rzeźby i artefakty, które zostały podniesione do rangi dzieł sztuki. Wiele z nich to kopie starożytnej sztuki greckiej, którą inspirowali się Rzymianie. W Galerii Starożytności Greckich, Etruskich i Rzymskich w Luwrze można podziwiać dzieła sztuki z tego okresu, w tym wiele słynnych rzeźb.

W Dziale Starożytności Greckich, Etruskich i Rzymskich znajduje się ponad 20 000 dzieł sztuki pochodzących z różnych cywilizacji. Kolekcja obejmuje okres od neolitu (4 tysiąclecie p.n.e.) do 6 wieku naszej ery. Na przykład Wenus z Milo i inne rzymskie dzieła są częścią zbiorów Luwru.

W Luwrze znajduje się również duża kolekcja rzeźb klasycznych. Można tam znaleźć artefakty od czasów neolitu do VI wieku n.e. Kolekcja rzeźb antycznych w Luwrze jest jedną z największych na świecie i obejmuje dzieła pochodzące z IV tysiąclecia p.n.e. do wczesnego Cesarstwa Rzymskiego. Niektóre z najpiękniejszych dzieł znajdują się w Galerii Starożytności Greckich, Etruskich i Rzymskich w Luwrze.

Francuskie galerie

Muzeum Luwr w Paryżu jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie. Jest nie tylko wizytówką miasta, ale zawiera również jedne z najsłynniejszych dzieł sztuki na świecie, w tym Mona Lisę i Venus de Milo. Jest tu wiele do zobaczenia, ale na pewno będziesz chciał spędzić czas na przeglądaniu różnych galerii. Możesz również zapoznać się z historią sztuki francuskiej podczas pobytu w tym miejscu.

Dział Sztuki Dekoracyjnej Luwru zawiera ogromną ilość arcydzieł, obejmujących okres od 1100 do 1850 roku. Godne uwagi eksponaty to między innymi XII-wieczna waza Porfiriusza, korona koronacyjna Ludwika XIV, berło Karola V oraz kolekcja waz z Sevres autorstwa Madame de Pompadour. Oprócz tych ważnych eksponatów można tu zobaczyć wiele innych wystaw, w tym kolekcję złotej biżuterii Campana, kolekcję ceramiki Durand oraz wystawę witraży.

W latach 80. i 90. kompleks budynków Luwru przeszedł gruntowną renowację. Odnowiony Luwr posiadał ogromny podziemny kompleks, w skład którego wchodziły przestrzenie wystawowe, magazyny i parkingi. Po raz pierwszy został otwarty 10 sierpnia 1793 roku nad Galerią Apollo, galerią pierwotnie poświęconą Ludwikowi XIV i przechowującą klejnoty koronne. Przebudowany Luwr otworzył swój pierwszy podziemny kompleks w 1989 roku. Od tego czasu jest on siedzibą stałej kolekcji sztuki i architektury Luwru.

Na pierwszym piętrze muzeum w Luwrze znajdują się neoklasyczne dzieła francuskich malarzy. Można tu zobaczyć „Kąpiącego się w Valpincon” (1808), dzieło słynnego XIX-wiecznego artysty Jean-Auguste-Dominique Ingresa. Neoklasyczne obrazy są doskonałą odmianą od sacharycznych dzieł romantycznych, które dominują w salach i korytarzach muzeum. Luwr posiada szeroki wybór sztuki, która zadowoli każdego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top