Muzeum Jamesa Bonda w Solden

Muzeum Jamesa Bonda w Solden

W Solden znajduje się kilka lokalizacji filmowych Bonda, ale niewiele z nich jest tak spektakularnych jak 007 ELEMENTS. Możesz zobaczyć plany filmowe 007, eksponaty high-tech i oszałamiające panoramiczne widoki ze szczytu góry. Jeśli jesteś fanem Bonda, będziesz zainteresowany odwiedzeniem tej lokalizacji, ponieważ była ona miejscem wielu scen Bonda. Ale ile kosztuje zwiedzanie muzeum?

Sceny Spectre kręcone w 007 ELEMENTS

Położone na wysokości 3 040,0 metrów nad poziomem morza w Gaislachkogl w Austrii, Muzeum 007 ELEMENTS jest ultranowoczesnym interaktywnym doświadczeniem, które zanurza odwiedzających w świecie 007, jednocześnie ucząc się o nauce o żywiołach. Zaprojektowane przez znanego filmowca Neala Callowa, muzeum zostało nakręcone w naturalnym otoczeniu i zawiera rekonstrukcje scen ze wszystkich sześciu filmów o Bondzie – koncepcja tego fragmentu pochodzi od redakcji portalu .

Aby doświadczyć miejsc, w których kręcono sceny do Spectre, odwiedź Muzeum 007 ELEMENTÓW w Solden w Austrii. To zaawansowane technologicznie interaktywne muzeum znajduje się na górze Gaislachkogl, najwyższej na świecie. W muzeum znajduje się oryginalny Range Rover Sport SVR, który został wykorzystany w filmie Spectre. W muzeum znajduje się również futurystyczny szpital, który w filmie stał się Hoffler Klinik.

Położone obok restauracji Ice Q muzeum jest wyjątkowym doświadczeniem, które przeniesie Cię do świata 007, w tym do słynnych scen pościgów na śniegu. Do muzeum prowadzi wejście w tunelu, a panoramiczne widoki na Tyrol zapierają dech w piersiach. W rzeczywistości muzeum zostało wykorzystane do nakręcenia Hoffler Klinik, jednego z najbardziej kultowych i pełnych akcji filmów o Bondzie.

Kilka eksponatów w muzeum jest tematycznych. W Tech Roomie znajdują się interaktywne ekrany i prawdziwe rekwizyty filmowe, takie jak kultowe zegarki 007 noszone przez Jamesa Bonda. Oficjalny sponsor muzeum, firma Omega, prezentuje serię gadżetowych zegarków Omega, w tym Omega Seamaster 300 z filmu SPECTRE, laserowy zegarek z filmu GoldenEye, czasomierz z filmu Jutro nie umiera nigdy oraz zegarek wyposażony w Piton z filmu Świat to za mało.

Zwiedzający mogą również zwiedzić helikopterem miejsce, w którym rozgrywały się sceny z filmu SPECTRE. Wycieczka obejmuje przystanek w muzeum 007 ELEMENTS oraz lodową restaurację Q, w której James Bond stołował się podczas kręcenia filmu. Będziesz potrzebował ciepłej kurtki, aby cieszyć się tym doświadczeniem. Warto wybrać się na wycieczkę – nie będziesz żałować! Jeśli odwiedzisz Kolorado, koniecznie odwiedź Muzeum 007 ELEMENTS.

W Muzeum 007 ELEMENTS znajduje się dziewięć galerii poświęconych różnym elementom uniwersum Bonda. Podczas gdy muzeum skupia się na filmie SPECTRE, celebruje również spuściznę filmów o Jamesie Bondzie. Jego architektura przypomina innowacyjne sekwencje tytułowe Maurice’a Bindera. Znajdują się w nim również setki plakatów z filmów o Bondzie. Ekrany dotykowe służą także do odtwarzania nagrań zza kulis i filmu Making of.

Muzeum 007 ELEMENTS oferuje zanurzenie się w świecie filmów o Jamesie Bondzie. Położone na wysokości 3 050 metrów, jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą zbliżyć się do najbardziej ikonicznego szpiega świata. Będąc tam, można również zobaczyć oryginalne zestawy z filmów o Bondzie, takich jak Skyfall i Spectre. Wycieczka do 007 ELEMENTS z pewnością pozostawi w Tobie niezapomniane wrażenia związane z ikoną szpiega!

Inne filmy o Bondzie kręcone w Solden

Odwiedzający Muzeum Jamesa Bonda w Solden mogą poznać świat 007 na interaktywnej wystawie 007 ELEMENTS. To nowe muzeum prezentuje klasyczne elementy i charakterystyczne miejsca z filmów o Bondzie. Zwiedzający będą mogli zobaczyć słynne plany studyjne, porywające postacie i intrygujące miejsca. Goście mogą również zapoznać się ze stałą ekspozycją muzeum, w tym 007: The Museum of Spectre.

Pracownia Obermoser arch-omo zt gmbh zaprojektowała budynek 007 ELEMENTS, który stoi na wysokości 3 040 metrów nad poziomem morza. Położony obok restauracji Ice Q, budynek ten jest miejscem, w którym kręcono szpital Spectre. Odwiedzający mogą podziwiać z tego budynku panoramiczne widoki na góry i Tyrol. 007 ELEMENTS jest wspólnym projektem MGM i EON Productions oraz sponsorów Bergbahnen Solden.

Podczas gdy w Spectre wystąpił Daniel Craig, w muzeum znajduje się również niesławna góra Schilthorn z serii filmowej. Góra o wysokości 2,970 metrów była wykorzystywana jako kwatera główna dla postaci w filmach, a teraz mieści się tam 360-stopniowa obrotowa restauracja. Oprócz bogatej kolekcji pamiątek po Bondzie, zwiedzający mogą wziąć udział w lekcjach symulatora helikoptera lub obejrzeć klipy filmowe w muzealnym kinie.

Odwiedzający muzeum mogą również obejrzeć kinową instalację przedstawiającą ikoniczne elementy z filmów o Jamesie Bondzie. Ten interaktywny eksponat, 007 ELEMENTS, jest najwyższym tego typu doświadczeniem dla zwiedzających. Na tej wystawie, która znajduje się na górze Gaislachkogl, znajduje się oryginalny Range Rover Sport SVR z filmu SPECTRE. To wciągające doświadczenie z pewnością zachwyci zwiedzających, a widok ze szczytu jest absolutnie oszałamiający.

Wśród wielu miejsc wykorzystywanych do kręcenia filmów z serii James Bond, muzeum w Solden jest idealnym miejscem na plan filmowy. Jego lokalizacja dla zimowej sekwencji akcji filmu Spectre jest atrakcją Muzeum Solden. Szczyt o wysokości 3000 metrów funkcjonuje również jako klinika Franza Oberhausera, lekarza, który w filmie grał Bonda. Goście będą mogli zobaczyć oryginalny lodowy Q w jego najwyższym punkcie, a wnętrze słynnego hotelu również nawiązuje do symbolu Bonda.

Inną popularną atrakcją związaną z Bondem jest Muzeum Jamesa Bonda. Muzeum zostało zaprojektowane przez Johanna Obermosera i znajduje się na górze Gaislachkogl. Muzeum jest najwyższym tego typu obiektem, z częścią wspornikową zbudowaną na najwyższym punkcie góry. Białe betonowe tomy odzwierciedlają głęboką atmosferę filmów o Bondzie i wtapiają się w surowy krajobraz. Muzeum znajduje się w pobliżu szpitala Spectre i restauracji Ice Q, która została wykorzystana w filmie.

Koszt zwiedzania 007 ELEMENTS

Muzeum 007 ELEMENTS znajduje się na górze zwanej Gaislachkogel, czyli w tym samym miejscu, w którym kręcono sekwencję akcji w filmie. Zwiedzający mogą uzyskać panoramiczny widok na Alpy z góry, która ma około 3000 metrów wysokości. Wjazd na górę będzie kosztował 22 EUR dla osoby dorosłej i 12 EUR dla dziecka. Muzeum jest otwarte codziennie od 9 rano do 15:30, z wyjątkiem niedziel.

Interaktywne muzeum zostało zaprojektowane z myślą o najpopularniejszych filmach o Jamesie Bondzie. Wśród eksponatów znajduje się wrak samolotu z filmu SPECTRE, zawieszony między kawałkami drewna z kabiny i ustawiony na tle masywnych panoramicznych okien. Wygląda to tak, jakby samolot spadł z nieba, wyróżniając się w tle niczym cienista czarna sylwetka. Są też stylizowane miniatury podkreślające trójwymiarowy storyboard słynnego pościgu SPECTRE.

Muzeum 007 ELEMENTS znajduje się w Solden w Austrii, na górze Gaislachkogl, która wznosi się na wysokość 10 073 stóp nad poziomem morza. Muzeum znajduje się w sąsiedztwie restauracji z lodowca Q z filmu Spectre. Chociaż muzeum skupia się na Spectre, będzie można zobaczyć także kilka innych filmów o Bondzie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top