Gdzie znajduje się Muzeum Biblii?

Znajdujące się w Waszyngtonie Museum of the Bible, Inc. zostało założone przez rodzinę Greenów w 2010 roku. Muzeum to dokumentuje historię, narrację i wpływ Biblii. Do obejrzenia jest wiele eksponatów, w tym Biblia Hebrajska, Nowy Testament i Słowo Jezusa z Nazaretu. Znajduje się tu również imponujący ogród. Możesz nawet kupić przedmioty z księgarni muzeum. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie znaleźć Muzeum Biblii.

Waszyngton

Odwiedzenie Muzeum Biblii w Waszyngtonie pomoże Ci zyskać nową perspektywę na Biblię i jej historię. To muzeum non-profit, założone przez rodzinę Greenów w 2010 roku, zajmuje się dokumentowaniem narracji biblijnej. Zwiedzający poznają historię Biblii i wpływ, jaki wywarła ona na społeczeństwo. W muzeum znajdują się eksponaty obejmujące całą historię chrześcijaństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, rodzicem, czy miłośnikiem historii, na pewno znajdziesz w tym muzeum coś fascynującego.

Jedno piętro muzeum poświęcone jest badaniu wpływu Biblii na Amerykę. Wystawa zawiera prace Galileusza i Izaaka Newtona i pokazuje, jak Biblia wpłynęła na rozwój nauki. Ponadto zwiedzający mogą poznać historię George’a Washingtona Carvera, niewolnika, który wyszedł z niewoli i został naukowcem i botanikiem. Był on również zapalonym studentem Biblii, a wiele jego prac zostało zainspirowanych przez Biblię.

Eksponaty obejmują Biblię Hebrajską, Nowy Testament i Słowo Jezusa z Nazaretu

Centrum Historii Biblijnej, założone przez Jamesa Fleminga, bada życie codzienne w czasach biblijnych. Znajdują się w nim artefakty wypożyczone od Izraelskiego Urzędu ds. Na scenie dramatycznej wystawiany jest spektakl pasyjny przedstawiający życie i czasy Jezusa z Nazaretu. Zwiedzający mogą brać udział w przedstawieniu, które jest wyposażone w pirotechnikę.

Kolejność ksiąg w Nowym Testamencie różni się w zależności od tradycji kościelnych i zbiorów. Na łacińskim Zachodzie cztery Ewangelie zostały wymienione przed Wulgatą, łacińską wersją Biblii z początku V wieku. Syryjska Peszitta umieszcza główne epistoły katolickie po Dziejach Apostolskich, a przed epistołami Pawłowymi.

Green Scholars Institution

Misją muzeum jest przedstawienie historii Biblii jako jednego dokumentu. Jest to wyzwanie, zwłaszcza że Biblia jest wynikiem wielowiekowych, sprzecznych interpretacji, m.in. ze strony Żydów, katolików i protestantów. W końcu to nie Szekspir i żaden pojedynczy autor nie może mieć racji. To raczej biblioteka lub kolekcja, w której znajdują się różne perspektywy i opinie.

W ramach swojej misji Muzeum Biblii objęło patronatem serię monograficzną wydawaną przez Brill Publishers. W jej trzech podseriach znajdą się prace naukowe dotyczące tekstów semickich, greckich, łacińskich i zachodnich tekstów wernakularnych. W inauguracyjnym tomie tej serii, opublikowanym przez międzynarodowy zespół tekstualistów, przedstawiono trzynaście wcześniej niepublikowanych fragmentów ze zwojów znad Morza Martwego. W kolejnych tomach znajdą się greckie papirusy oraz ilustrowany średniowieczny tekst łaciński.

Garden

Muzeum Biblii jest organizacją non-profit z siedzibą w Waszyngtonie, założoną w 2010 roku przez rodzinę Greenów. Muzeum dokumentuje narrację Biblii, jej historię i wpływ na ludzkość. Zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o Biblii i jej bohaterach na wystawach i w programach edukacyjnych muzeum. Do najbardziej popularnych ekspozycji muzeum należy bogata kolekcja starożytnych artefaktów.

Na drugim piętrze Muzeum Biblii znajdują się trzy różne działy: Biblia Hebrajska, Nowy Testament i Świat Jezusa z Nazaretu. W pierwszych dwóch działach znajdują się inspirowane sztuką scenerie i zaawansowane technologicznie wizualizacje, które opowiadają historię postaci biblijnych. Zwiedzający mogą nawet nagrać swoje własne doświadczenia religijne. Znajduje się tu również ogród wypełniony biblijnymi roślinami. Zwiedzający mogą wziąć udział w grach i zabawach o tematyce biblijnej.